16 let |           |
99 Vargová Veronika
17 let |           |
Juniorky stále bez vítězství

Ani ve třetím a čtvrtém extraligovém zápase nepoznaly trutnovské juniorky radost z vítězství. V sobotu týmu KP Brno podlehly o deset bodů, když rozhodující náskok získal hostující celek úsekem 11:0 v závěru prvního poločasu. Po změně stran celek trenérky Jalčové několikrát snížil, jednou dokonce až na čtyřbodový rozdíl, ale na obrat v zápase nedosáhl (naopak, soupeř znovu navýšil rozdíl do dvouciferných hodnot). V neděli dorazilo USK bez největší opory Přibylové, a i přesto bylo hotovo už po patnácti minutách. Ostudný výkon z prvního poločasu budeme muset řešit.

LOKO TRUTNOV - KP BRNO  64 : 74  (11:14,27:38,41:54)

Body: Metyšová 16 (4/2), Strýčková 13 (6/3), Plašilová 10 (6/6), Křivská 8 (2/2), Zahradníková 7 (1x3,2/0), Vargová 4 (3/2), Zárubová 4, Boučková 2 (2/2), Kulichová, Týfová - Trávníčková 19, Kolblová 15, Švarcová 13, Procházková 9..

TH: 25/17 - 28/12, trojky: 1 - 4, fauly: 19 - 21

Komentář trenérky Jalčové: Soupeřky hrály přesně to, na co jsem se připravovaly. Bohužel jsme ale neplnily domluvené věci a navíc dovolily Brnu příliš mnoho doskoků pod naším košem, což se společně se slabou komunikací v obraně při řešení clon ukázalo jako rozhodující. Potřebujeme zlepšit týmovou obranu, individuální zodpovědnost a větší důraz v soubojích.

LOKO TRUTNOV - USK PRAHA  42 : 85  (7:15,16:42,28:60)

Body: Tauchmanová 11 (1x3,2/0), Zárubová 8 (7/6), Strýčková 6 (3/2), Křivská 5 (2/1), Metyšová 5 (6/3), Plašilová 3 (1/1), Zahradníková 2, Boučková 2, Vargová, Kulichová - Zídková 22, Javanská 20, Petlanová 10, Štaflová 10..

TH: 26/15 - 15/11, trojky: 1 - 2, fauly: 14 - 25

Komentář trenérky Jalčové: V zápase proti USK jsme se neokázali vypořádat s agresivní obranou soupeře. Náš útok byl chaotický, měli jsme přechod jak s přechodem do útoku, tak i následným vypracováním pozic na zakončení. Asi jediným pozitivním úsekem hry bylo pár minut na přelomu 3. a 4. čtvrtiny, kdy jsme konečně ukázali aktivnější hrů v obraně i útoku. Každopádně musíme něco změnit v tréninkovém procesu abychom takové výkony již neopakovaly.

Tým tak spadl na sestupová místa a navíc jej čekají čtyři venkovní zápasy v řadě. Zejména utkání v Ústí nad Labem a Strakonicích budou naprosto klíčová (pokud ještě chceme tajně pomýšlet na playoff tak i duel v Chomutově).