16 let |           |
99 Vargová Veronika
17 let |           |
Juniorky zahájily sezónu dvěma porážkami

Oslabené juniorky (Plašilová, Týfová) zahájily sezónu porážkou na Žabinách, které nastoupily s naplněným zápisem dvanácti hráček (z nichž sedm absolvovalo v létě reprezentační srazy). Proč nemohly nějaké nadějné reprezentantky doplnit žabinský tým žen, aby se téměř nerozpadl prestižní turnaj O pohár města Trutnova, netušíme (zároveň i touto formou děkujeme za skvělý příštup týmů Halle a Gorzówa, které v těžké situaci ke všemu přistoupily fantasticky). V neděli držel náš tým šanci na úspěch déle, ovšem v klíčových chvílích vždy inkasoval a body tak nevezeme ani z Ostravy.

V sobotu naše juniorky domácímu týmu statečně vzdorovaly celý první poločas, když výborný výkon předvedla zejména Strýčková. Postupem času se ale začala projevovat širší rotace domácích a skvělý individuální výkon exprostějovské Kytlicové. Když se k tomu přidal fakt, že některé naše hráčky nepodaly ideální výkon (s ohledem na tréninkovou docházku posledních dní se asi u některých nedalo čekat více), tak o vítězství Žabin ve druhém poločase nebylo pochyb.

ŽABINY BRNO - LOKO TRUTNOV  81 : 59  (19:18,39:31,62:45)

Body: Kytlicová 31, Kalná 12, Hamzová 7, Pražáková 7.. - Strýčková 22 (2x3,14/12), Zárubová 10, Tauchmanová 9 (10/7), Zahradníková 8 (4/2), Metyšová 6 (4/2), Boučková 3 (1x3), Křivská 1 (2/1), Kulichová 0, Vargová 0

TH: 19/9 - 34/24, trojky: 8 - 3, fauly: 23 - 18

Komentář trenérky Jalčové: "Naším hlavním cílem bylo zastavit rychlý přechod domácích, což se nám nepodařilo. Z protiútoku jsme, zejména po našich ztrátách, dostaly až příliš mnoho bodů. Po solidním prvním poločase nám v tom druhém došly síly, což ovlivnilo i naší úspěšnost střelby. První zápas je za námi, víme co potřebujeme zlepšit a těšíme se na další zápasy".

V neděli našemu týmu utekl začátek zápasu, ale ve zbytku prvního poločasu jsme náskok stahovali a tesně před poločasem byli dokonce i chvíli ve vedení. Bohužel, nástup do třetí čtvrtiny se znovu nevydařil a kdykoliv jsme se přiblížili, tak přišla nějaká chyba, soupeřem spolehlivě potrestaná. Trestalo zejména exhavířovské trio Hrbáčková - Válková - Hejlová, které společnými silami nasázelo do našeho koše 52 bodů... Z prvního výjezdu se tak vracíme bez vítězství.

SBŠ OSTRAVA - LOKO TRUTNOV  74 : 60  (19:11,37:36,56:45)

Body: Hrbáčová 25, Válková 19, Zdeňková 11, Hejlová 8.. - Strýčková 15 (1x3,8/4), Zárubová 12 (2/2), Metyšová 10 (6/2), Tauchmanová 9 (2/1), Zahradníková 8, Boučková 6 (2/0), Křivská 0, Vargová 0, Kulichová 0

TH: 25/18 - 20/9, trojky: 6 - 1, fauly: 17 - 18

Komentář trenérky Jalčové: "Chyběla nám jiskra i důraz v obraně i v útoku, všechny nerozhodné míče patřily domácím. Několikrát jsme se vrátily do zápasu, ale následně jsme nedisciplinovaností v obraně dovolily domácím hráčkám volné střelky, které jim vrátily klid a pohodu. Holky se snažily, měly jsme o něco více dobrých momentů než včera a konečný výsledek mrzí. Musíme se poučit z chyb a uvědomit si, že bez poctivého a pravidelného tréninku výsledky samy nepřijdou"