16 let |           |
99 Vargová Veronika
17 let |           |
Pořádně zdramatizovaný duel s favorizovaným Hradcem

Starší dorostenky Kary Trutnov si po páteční výhře s Valosunem Brno připsaly do tabulky mistrovství ČR v sobotu porážku se suverénem extraligy Sokolem Hradec Králové. Obhájci titulu, který z dosavadních 26 utkání sezony prohrál jediné, podlehly 74:81. V neděli rozhodne o jejich konečném umístění závěrečný duel se Strakonicemi. K medaili jsou trutnovské hráčky hodně blízko, jelikož Jihočešky vysoko prohrály s Valosunem Brno 64:87 a v případné minitabulce vzájemných zápasů by se jim počítalo výrazně záporné skóre. Nedělní vítězství bude znamenat stejně jako před rokem stříbro, k bronzu by měla stačit i prohra do 14 bodů (za předpokladu, že Valosun nebude šokovat výhrou nad Hradcem).

Kara Trutnov - Sokol Hradec Králové 74:81 (12:25, 34:43, 55:63). Body: Záplatová 27, Rybová 22, Skutilová 10, Friebelová a Stiehlová 6, Tothová 2, Dybalová 1 - Březinová 20, Půlpánová 14, Bartáková 13, Zavázalová 11, Rosenbaumová, Halberštátová a Čepelková 7, Horáková 2. Rozhodčí: Komprs, Švancarová. Fauly: 20:21, TH: 24/17 - 22/14, trojky: 3:7, 5 osobních chyb: 1:1 (37. Stiehlová - 37. Zavázalová).

Výhra znamená titul pro Trutnov. To byla po výsledku prvního sobotního zápasu Valosun Brno - Strakonice 87:64 jasná matematika.

Sny o zlaté medaili se začaly bortit velmi rychle, sedmnáctibodové vedení Hradce ve 12. minutě a předváděná hra Trutnova signalizovaly všechno jen ne možnost být mistrem. Přesto se stejně jako v pátečním utkání s Valosunem Brno dokázalo družstvo trenéra Sýkory vrátit do zápasu a závěr byl ještě hodně vypjatý. Hradec si po druhé těsné výhře v turnaji pořádně oddechnul.

Začátek zastihl trutnovské dorostenky ve velkých nedbalkách a velmi špatná práce v obraně i útoku poskytla soupeři dostatek příležitostí k pohodlnému rozjezdu: 5. minuta 5:15, 11. 14:28, 12. 18:35. Až při sedmnáctibodovém manku se odrazila trutnovská hra ze dna a ještě rozčeřila hradeckou vodu. Najednou to šlo. Čtyřminutový úsek Kara vyhrála 12:5 a rozdíl už nebyl tak zdrcující: 16. minuta 30:40. Do hlavní přestávky se podařilo ukrojit z náskoku soupeře další bodík a to byla ta správná výzva do druhého poločasu.

Jeho úvod, to byl klid před bouří. Ve 26. minutě svítilo na ukazateli skóre 58:47, ale pak to přišlo. Bojovnost v obraně a přesná ruka Záplatové a Rybové (v sobotu daly dohromady 49 bodů!) začaly favoritovi komplikovat život. Ve 29. minutě Kara ztenčila rozdíl na čtyři body 58:54! A mohlo být i lépe, ale další šance zůstaly promarněny a naopak hradecký protivník opět odskočil: 33. minuta 72:59. Rozhodnuto nebylo. Po úmyslném faulu Zavázalové proměnila Záplatová oba trestné hody a bylo to znovu jen o pět bodů 74:69 a Trutnov měl ještě k tomu míč k dispozici. Bohužel se nepodařilo přesně zakončit, to byla ohromná škoda. Další možnost k otočení nepříznivého výsledku se totiž už neobjevila, protože Hradec utekl na 79:69 a vítězství si pohlídal.

Přesto to byl další mimořádně zajímavý zápas. Trutnovské dorostenky můžou jen obrovsky litovat zpackané první čtvrtiny. V těch ostatních totiž byly favoritovi rovnocenným soupeřem.

Další výsledek: Valosun Brno - BK Czech coal Aldast Strakonice 87:64.

1. Sokol Hradec Králové 2 2 0 159:150 4
2. KARA Trutnov 2 1 1 139:141 3
3. Valosun Brno 2 1 1 147:129 3
4. BK Czech coal Aldast Strakonice 2 0 2 140:165 2

Nedělní program: 11:30 Kara Trutnov - BK Czech coal Aldast Strakonice, 14:00 Sokol Hradec Králové - Valosun Brno.