2 BK Loko Trutnov
3 Draci Vysoké Mýto
Na Národní finále jsme nepostoupily
12. 03. 2017, Jana Strnadová

O tomto víkendu se uskutečnila druhá část kvalifikace o Národní finále mladších minižákyň U12, které se zúčastnilo i naše družstvo. V sobotu jsme hrály v Hradci Králové, v neděli jsme vyrazily do Jičína. Vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám jsme k zápasům nastoupily v nekompletní sestavě a bez tréninku. V sobotu jsme dokonce zápasy odehrály pouze v 10 hráčkách, což nám bralo možnost jakéhokoliv střídání. Všechny zápasy jsme prohrály, ale některé úseky zápasů byly i přesto podařené.

STUDÁNKA PARDUBICE – LOKO TRUTNOV  56:18 (8:2 22:8 30:16)

Za podařené se nedá označit utkání se Studánkou Pardubice. Síly před zápasem se zdály být vyrovnané. Stejně jako u nás, tak v Pardubicích právě končily jarní prázdniny a stejně jako nám, tak i Pardubicím chyběly některé hráčky (k zápasu měly k dispozici pouze o jednu hráčku navíc). Pardubice, ale navíc měly v nohách už zápas s Hradcem Králové, který se hrál těsně před naším vzájemným utkáním. Prvních 6. minut se oba týmy na hřišti rozkoukávaly a stav byl 2-2. Ale od té doby byla jednoznačně lepší Studánka. My jsme nepředvedly odpovídající bojovnost, abychom mohly pomýšlet na vítězství a ani basketbalově se nám nedařilo. Vázla především souhra v útoku, kdy naprostá většina hráček při driblingu kouká na míč, což nám samozřejmě bere možnost vidět volnou hráčku.

Body: Zitová 7 (1/1), Týfová 3 (2/1), Boučková 2 (4/0), Kulichová 2 (2/0), Vargová 2 (2/0), Křivská 1 (2/1), Plašilová 1 (2/1), Bönischová, Kofránková, Kopecká

TH: 15/4

LOKO TRUTNOV – SOKOL ZVUS HRADEC KRÁLOVÉ  29:96 (6:30 12:48 23:70)

Po důrazné domluvě se přeci jen výkon proti největšímu favoritovi zlepšil. Že se s Hradcem nebudeme moci rovnat, bylo víceméně jasné už před zápasem, takže úkol zněl jasně, zlepšit výsledek z domácího zápasu a větší bojovnost oproti zápasu s Pardubicemi. Oboje se povedlo. V útoku jsme konečně začaly hrát kolektivně a předvedly několik povedených akcí. V obraně jsme bojovaly i proti vyšším a silovějším soupeřům.  29 vstřelených bodů je pěkná vizitka a díky dobré bojovnosti se nám podařilo ubránit i obdrženou „stovku“ (holky si tím vybojovaly dort :) ). Zvláště za 2. poločas hráčky zaslouží pochvalu, v některých úsecích bylo vidět, že pokud budou plnit pokyny, hrát kolektivně a bojovat, tak se můžou rovnat i s takto silným soupeřem aspoň chvilkama.

Body:  Boučková 10 (2/0). Týfová 8 (2/0), Zitová 5 (2/1), Plašilová 2 (2/2), Kulichová 2 (2/2), Vargová 2, Křivská, Bönischová, Kofránková, Kopecká

TH: 10/5

BSK TJ JIČÍN – LOKO TRUTNOV   75:43 (19:15 40:25 52:36)

Nedělní zápasy měly podobný průběh jako ty sobotní. Vyrovnaná 1. čtvrtina zápasu s Jičínem, ale následně nepříliš dobrý výkon. Na hráčkách nebylo vidět nadšení a bojovnost jen občas. Ve 3. čtvrtině jsme ještě trošku zabraly, ale v poslední čtvrtině přišla rezignace na výsledek, už se nám nechtělo bránit, běhat a ani brát zodpovědnost na sebe, takže jsme si dávaly jednu špatnou přihrávku za druhou na obsazenou hráčku, která nechtěla míč. Soupeř vyhrál zaslouženě, měl větší touhu po vítězství i basketbalovou kvalitu, ale skoro 30-ti bodový rozdíl je příliš velký rozdíl, zvláště když jsme Jičín v posledním zápase porazily, ale v něm jsme podaly mnohem lepší a bojovnější výkon.

Body: Týfová 13 (4/3), Zitová 10 (8/2), Pecháčková 6, Kulichová 4 (2/0), Plašilová 4 (2/2), Křivská 2 (2/2), Boučková 2, Bönischová 1 (2/1), Semelková 1 (2/1), Šťovíčková, Zahradníková, Kofránková, Kopecká

TH: 22/11

LOKO TRUTNOV – BK STUDÁNKA PARDUBICE    34:58 (6:14 10:34 18:44)

Stejně jako v sobotu, tak i v neděli se nám více podařil druhý zápas. Na začátku zápasu byla vidět po 3 odehraných zápasech už znatelná únava na všech hráčkách a úvodních 6 minut chyběla vůle nechat na hřišti poslední zbytky sil. Stav 0-12 a náš odevzdaný projev zaváněl až ostudou. Naštěstí pak jsme se i za pomoci diváků a lavičky vzchopily a dalších 6 minut hrály se soupeřem vyrovnanou partii. Pak přišla druhá série soupeře a poslední dvě minuty poločasu jsme prohrály opět 12-0. Tyto dva výpadky nás stály vyrovnanější zápas. Druhý poločas jsme se soupeřem sehrály vyrovnaně. Soupeř sice pravidelně střídal, ale my už sotva pletly nohama. Přesto jsme posbíraly poslední zbytky sil a druhý poločas uhrály cennou remízu.

Body: Plašilová 9 (3/3), Zitová 7 (2/1), Boučková 7 (3/1), Týfová 4 (2/2), Kulichová 3 (6/1), Zahradníková 2, Křivská 1 (2/1), Pecháčková 1 (6/1), Šťovíčková 0 (2/0), Bönischová. Semelková, Kofránková, Kopecká

TH: 26/10

V kvalifikaci jsme obsadily čtvrté – nepostupové – místo. Přesto ji musíme hodnotit kladně. Jednou jsme dokázaly porazit Jičín. V zápase s Hradcem Králové jsme se výrazně zlepšily. A i v ostatních zápasech jsme předvedly několik povedených akcí.  Pro nás to jsou především velice cenné zkušenosti. Zápasů se většinou zúčastnily ještě mladší hráčky nebo hráčky, pro které to byly vůbec první zápasy v kariéře. Chyby se stále opakují a my se musíme snažit je odstraňovat, abychom příště naše silné soupeře z kraje potrápily ještě více. Před holkami smekám, za to jak zvládly odehrát 4 zápasy za víkend ve velmi úzké sestavě.