Je 20.04.2024, svátek má Marcela, Odeta, slavíme Mezinárodní den svobody tisku, Světový den marihuany Servisní stránky

Junioři U19 přijeli z Pardubic a Brna s prázdnou
14. 12. 2017, Hynek Stiehl

Po úspěšném minulém kole vycestovali junioři U19 k dalším venkovním zápasům, tentokrát na Teslu Pardubice a SAM Brno. Zatímco s Teslou jsme prohráli výrazným rozdílem (-37) už v prvním zápase doma, s Brnem jsme doma prohráli až v prodloužení. Chtěli jsem tedy v obou zápasech zabojovat a aspoň v Brně se pokusit uspět.

Sobotní zápas s Teslou v úplné nahotě odhalil naše největší slabiny, kterými je zbytečné předržování míče, neefektivní složitý útok s minimem přihrávek a tentokrát i neschopnost v obraně, kdy jsme v některých úsecích zápasu nestíhali naprosto nic, včetně aspoň pokusu o zastavení útočníka třeba i faulem. Tesla nás vyškolila v jednoduchosti útočné hry, a to především rychlých protiútoků po ziscích míče díky důsledné a velmi důrazné osobní obraně. Pozitivem bylo, že průběh zápasu přinesli i několik úseků, kdy jsme byli důstojnějším soupeřem a to zejména na začátku a na konci utkání. Konečným rozdílem -26 bodů jsem se vlastně oproti domácímu zápasu zlepšili.

V neděli jsme v Brně do utkání vstoupili velmi dobře a v první půli jsem si vybudovali až dvouciferný náskok, který se však do poločasu ztenčil na pouhé dva body. V průběhu druhé půle pouhé sedmičce trutnováků postupně ubývaly síly a převahu získali brňáci, kteří byli tentokrát posíleni hráči hostujícími z extraligy. Nicméně minutu a půl před koncem jsme se dokázali přiblížit na nadějný rozdíl tří bodů. Na zvrat v koncovce to však už nestačilo.

Oba zápasy ukázaly, že na soutěž na této úrovni máme a že úspěch záleží především na to jakým způsobem si to dokážeme v hlavě srovnat tak, abychom v zápasech uplatnili to co umíme.

Tesla Pardubice : Loko Trutnov – 83:57 (24:12 49:34 71:49)

Meisner 17 (2/2, 1x3), Rischawy 10 (2x3), Prokopec 8 (2/2), Tomáš 8, Mach 7 (1x3), Šuhajda 4, Kučera M. 3 (2/1)

SAM Brno : Loko Trutnov – 79:69 (13:22 35:37 63:53)

Rischawy 23 (10/5, 2x3), Meisner 21 (1/0, 3x3), Mach 14, Prokopec 4 (2/0), Šuhajda 3 (2/1),Tomáš 2, Kučera M. 2