49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Cenné vítězství v Chomutově, vysoká porážka na Slovance
27. 01. 2018, Petr Kapitulčin

Velice cenné vítězství vezou z horké chomutovské půdy kadetky. Domácímu celku se uzdravily všechny opory a i díky nim si Chomutov v minulém dvoukole připsal výhru na KP Brno a trápil i Žabiny. My jsme navíc postrádali Ježkovou s Všetečkovou. Vyrovnaný zápas jsme ale zvládli a nadále se tak držíme v první čtyřce, a to i přes nedělní vysokou porážku na Slovance.

Domácí celek do zápasu vstoupil lépe a rychle vedl 5:0, během dvou minut jsme ale dokázali otočit na 6:8. Z naší strany následovaly čtyři minuty bez vstřeleného bodu (10:8), aby vzápětí stejný problém postihl domácí a my jsme si do konce první části vybudovali devítibodový náskok. Ten jsme v průběhu druhé čtvrtiny navýšily až na 17:30, ovšem další nepovedená tříminutovka znamenala snížení domácích na 27:32. Díky pěti bodům Votočkové v řadě jsme ale znovu odskočili a poločas byl znovu o devět.

V prvních minutách druhé půle jsme si náskok udržovali, ovšem poté přišlo zranění kolene Králové, po chvíli třetí osobní chyba Baťašové, a dostali jsme se do problémů. Na obranné polovině jsme nedostatek hráček řešili zónovou obranou, větší problém byl v útoku, kde nám výrazně začal chybět pohyb. Domácí celek se dotáhl na rozdíl jediného bodu a trojkou Hrabovské na začátku čtvrté části se domácí tým dostal poprvé od úvodních minut do vedení (49:47).

Naštěstí rychle zareagovala košem Šmahelová a poté přišla šťastná trojka Holubcové o desku. Do hry se vrátila i Králová a náš tým si udržoval minimální náskok tří až pěti bodů. Za tohoto skóre přišel i vysoce sportovní moment domácí Nikoly Zdeňkové, která opravila výrok rozhodčího a přiznala se k vypíchnutí míče do autu (škoda že stejně sportovní nedokázalo být i publikum, pevně doufám, že Chomutov nepřebere po Prostějovu štafetu v podobě nejhorších diváků v extralize - i s ohledem na loňské výborné MČR U14 by to byla určitě škoda).

S mírným náskokem jsme šli i do koncovky, ve které se domácí naposledy přiblížily na dostřel padesát vteřin před koncem po trestných hodech Hrabovské (60:62). Po oddechovém času jsme splnili pokyny a Králová nám vrátila čtyřbodové vedení (60:64), a po neúspěšném útoku domácích upravila finální podobu skóre z trestných hodů Holubcová.

LEVHARTICE CHOMUTOV - BK LOKO TRUTNOV  60 : 66  (10:19,29:38,46:47)

Body: Hrabovská 20, Zdeňková 16, Horsáková 8, Ceralová 7, Pikalová 5, Běloušková 4.. - Holubcová 26 (2x3,6/6), Králová 15 (6/3), Šmahelová 11 (4/3), Votočková 8 (2x3), Finková 3 (1x3), Linhartová 3 (2/1), Baťašová, Doubková, Švarcová 0

TH: 14/10 - 18/13, trojky: 6 - 5, fauly: 20 - 15, 5 chyb: 1 - 0 (40. Běloušková)

Do nedělního duelu se k absentujícím Ježkové a Všetečkové přidala ze soboty zraněná Králová, drobný zdravotní problém během zápasu potkal i Holubcovou a omezené minuty ze zdravotních důvodů hraje i Doubková. Podstatnou část zápasu jsme tak s ohledem na velký počtový problém na křídlech odehráli na dvě rozehravačky + netradičně na tomto postu odehrála téměř celý zápas i Klára Švarcová.

Ani všechna tato fakta však nejsou omlouvou pro náš špatný výkon, který znamenal vysoké vítězství domácích. Soupeř měl neuvěřitelných 95 střel, ke kterým jsme mu dopomohli velkým počtem ztrát (28, a to si myslím zdaleka všechny nebyly zaznamenány) a propadem na doskoku (domácí 34 útočných doskoků!!!).

Pozitivem byl snad jenom nový střelecký rekord Elišky Linhartové v extraligové soutěži.

BASKET SLOVANKA - BK LOKO TRUTNOV  102 : 47  (29:9,60:25,84:35)

Body: Ondroušková 26, Hálová 15, Fučíková 11, Lišková 11.. - Šmahelová 11 (1/1), Holubcová 10 (4/2), Linhartová 9 (5/3), Votočková 6, Finková 5 (1x3), Švarcová 5 (2/1), Doubková 1 (2/1), Baťašová 0

TH: 20/14 - 14/8, trojky: 8 - 1, fauly: 19 - 18

Šest zápasů před koncem základní části nám nadále patří skvělé 4. místo, ovšem s ohledem na nevídanou vyrovnanost soutěže stále ještě ani zdaleka nemáme jistotu playoff. O tomto víkendu všechny celky s výjimkou Chomutova a Sparty alespoň jednou zvítězily, a východočeské celky (Hradec Králové a Pardubice) zvítězily hned dvakrát. A několik velice překvapivých výsledků (výhra Hradce na Slovance, výhra až devátého KP Brno nad lídrem USK Praha, domácí porážka Sparty s Havířovem) znamená, že se ještě bude muset bojovat o každý bodík. Máme před sebou velice těžké zápasy (jako jedni z mále už nebudeme hrát s posledními celky soutěže Strakonicemi a Chomutovem) a nějakou výhru by to ještě chtělo..