Nejlepší střelkyně
(podle ø na zápas)
V kvalifikaci o MČR jsme se SŠB Pardubice neuspěly
10. 02. 2018, Jana Strnadová

Předposlední zápas kvalifikace v Pardubicích byl první z možností, jak se přiblížit postupu na MČR. Tuto možnost jsme prospaly v 1. poločase sobotního zápasu, který jsme prohrály o 25 bodů.

SŠB PARDUBICE – LOKO TRUTNOV   59:36 (11:4 39:14 47:28)

Soupeř, doplněn o nám dobře známé hráčky z Nové Paky, o svém vítězství rozhodl především ve 2. čtvrtině, kterou vyhrál 28:10. Z našeho pohledu nebyla vydařená ale ani úvodní čtvrtina. Nedůrazné zakončení a špatná obrana malých hráček, dovolila Pardubicím vedení hned od začátku zápasu. Opět se opakoval scénář z několika zápasů této sezony. Hráčky se musí přemlouvat, aby zabojovaly, bránily a povzbudily se z lavičky. 1. poločas se tak neděje, ve 2. poločase vždy přístup zlepšíme, začneme se alespoň snažit plnit, to co si řekneme a najednou to jde. 2. poločas jsme vyhrály o dva body! Škoda, že jsme o MČR nebojovaly hned od úvodního hvizdu. O to větší, že dnes soupeř nebyl ani zkušenější, ani větší (až na jednu vyjímku), „jen“ týmovější a více se mu chtělo.

Body: Týfová 13 (4/1), Zahradníková 8 (1/0), Plašilová 4 (4/0), Vargová 3, Rosulková 2, Kulichová 2, Zitová 2, Chlebová 2, Hůlková 0 (2/0), Semelková, Bönischová

TH: 12/2

Nic ještě není ztraceno. V posledním zápase(24.3) budeme hrát v Jičíně a vítěz tohoto zápasu si vybojuje postup. Ale pokud chceme pomýšlet na úspěch budeme muset hodně zabrat ať už na trénincích nebo pak v samotných zápasech.