86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
Liga zahájena dvěma porážkami
07. 10. 2018, Jana Strnadová

Mladší žákyně za sebou mají premiéru v žákovské lize. Bohužel se jim ani v jednom zápase zvítězit nepodařilo a na své konto si připsaly dvě porážky.

BK LOKO TRUTNOV – BASKET PODĚBRADY   63:65 (13:14 27:29 49:50)

Do zápasu jsme vstupovaly s úkoly mít pevnou obranu a z ní vybíhat do rychlého protiútoku. Tyto dva základní úkoly jsme nesplnily. Nespočet propadnutích v obraně nám neskutečně ubíralo síly, naopak rychlým protiútokem jsme si prakticky nepomohly. Poděbrady od úvodu zápasu vedly a my neustále dotahovaly. 3x jsme si soupeře nechaly utéct na 5 až 8 bodů, abychom následně vždy zabraly a Poděbrady dotáhly. Bohužel nás to stálo spoustu sil, které pak chyběly. Poprvé jsme se dostaly do vedení v poslední minutě 3. čtvrtiny. Na začátku 4. čtvrtiny jsme se dostaly do vedení o 5 bodů (56:51), to už soupeř na hřišti neměl kvůli faulům své největší opory a zdálo se, že zde utkání můžeme zvrátit ve svůj prospěch. Následně jsme polevily v koncentraci, samy jsme se dostaly do problémů s fauly (Týfová, Plašilová, Zitová - 5 osobních chyb) a soupeř si vzal vedení zpět 56:58. V koncovce rozhodovaly detaily a v těch byl soupeř lepší. Po dvou neproměněných šestkách Poděbrad jsme za nerozhodnutého stavu jsme nedokázaly doskočit a hosté nás za to potrestali košem. Následně jsme dokázaly sehrát nakreslenou akci a Boučková při střelbě trestných hodů zachovala chladnou hlavu a vyrovnala na 63:63. Bohužel i přes pokyn nefaulovat jsme zbytečně faulovaly a hostující Krausová rozhodla o výhře Poděbrad.

Tento zápas ukázal, že tempo žákovské ligy je úplně někde jinde, než většina hráček je zvyklá. Pro nás je to zkušenost k nezaplacení, ale těch chyb, co vyrovnané koncovce předcházelo, bylo až příliš. Mrzí především neochota běhat, obětovat se pro tým na obrané polovině. Potěšila aktivita na útočném doskoku, bohužel jsme jí vůbec nedokázaly zúročit, protože jsme neskórovaly ani z nejvyloženějších šancí.

Body: Boučková 25 (1x3, 11/6), Plašilová 12 (9/4), Týfová 6 (4/0), Vargová 6, Kulichová 5 (2/1), Zitová C. 4 (2/0), Cejnarová 4 (2/2), Rosulková 1 (2/1), Křivská, Pecháčková, Zahradníková

TH: 32/14

LOKO TRUTNOV – SADSKÁ    38:133 (15:34 18:94 32:97)

V neděli jsme čelily jednomu z nejlepších celků republiky pro ročník 2005. Rozdíl ve výkonnosti, rychlosti, herním myšlení, obraně byl znatelný od začátku. Nám se jakž takž povedly 1. a 3. čtvrtina, kdy jsme soupeři byly alespoň důstojným soupeřem. Zbylé dvě čtvrtiny jsme Sadské nedokázaly konkurovat vůbec v ničem. Smutný byl pohled především na obranou polovinu, kdy jsme nedokázaly ubránit žádnou hráčku soupeře. Kterákoliv hráčka se rozhodla, že si dá koš, bez větších problémů překonala naší hráčku a koš snadno vsítila. Pokud se na obranné polovině do dalších zápasů výrazně nezlepšíme, budeme na vítězství čekat dlouho. Dnes jsme mohly na vlastní kůži okusit, v jakém tempu hrají nejlepší týmy v lize, a nyní musíme pracovat na tom, abychom se jim krůček po krůčku aspoň přibližovaly.

Body: Boučková 13 (6/3), Týfová 12 (9/0),  Plašilová 7 (6/2), Kulichová 2, Cejnarová 2, Pecháčková 1 (2/1), Vargová 1 (2/1), Křivská 0 (6/0), Zahradníková 0 (2/0), Zitová C.