86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
Mladší žákyně v extralize stále bez vítězství.
28. 01. 2018, Jana Strnadová

V dalším pokračování extraligy jsme hostily celky Havířova a SBŠ Ostravy. Sobotní zápas jsme po vyrovnaném průběhu těsně ztratily, v neděli jsme Ostravě nestačily od úvodu.

BK LOKO TRUTNOV – BK HAVÍŘOV  65:69 (10:14 31:23 46:45)

Soupeř byl v zápase favoritem, ale my jsme chtěly po dvou vysokých porážkách zabojovat a poprat se o co nejlepší výsledek. V 1. čtvrtině se hrál nervózní basketbal, s mnoha ztrátami na obou stranách. Po zranění jedné z klíčových hráček Havířova – přejeme brzké uzdravení, soupeř lehce znervózněl. My jsme tohoto faktu nedokázaly využít a 1. čtvrtinu těsně prohrály. Ve 2. čtvrtině musela povinně sedět nejlepší hráčka soupeře Válková (celkem 29 bodů), nám se podařil obrat a v poločase vedly o 8 bodů. Je obrovská škoda, že jsme si nevypracovaly ještě vyšší vedení, protože situací, kdy jsme mohly skórovat, ale zvolily špatné řešení, bylo mnoho. Po poločase se na plac vrátila Válková a my začaly řešit velké problémy s fauly. Přesto jsme udržovaly vedení o 10 bodů, ale vůbec jsme nezvládly závěr čtvrtiny a soupeře nechaly snížit na rozdíl pouhého bodu. I přes problémy s fauly měla být převaha před poslední čtvrtinou na naší straně, soupeř 2. poločas odehrál prakticky v 5ti hráčkách, za to my hrály v širší rotaci. Poslední část jsme bohužel absolutně nezvládly hlavami. V klíčových momentech zápasu jsme nechaly soupeře 2-3x útočně doskočit nebo doskočily, ale vzápětí ihned ztratily míč pod košem nebo špatnou přihrávkou. V útoku jsme naopak přestaly hrát kolektivně a nesmyslně najížděly do 2-3 obránkyň a soupeři lacino odevzdávaly míč za míčem. O to smutnější je, že tyto momenty nezvládaly hráčky, které žákovskou ligu nehrají prvním rokem a chyby, které jsme udělaly, jsme také neudělaly poprvé a hráčky jsou již ve věku, kdy by se z nich poučit měly. I přes porážku, která velice mrzí, protože basketbalově jsme určitě horší nebyly, je nutno pochválit tým za bojovnost (škoda, že se trošku vytratila v poslední části). Některé hráčky nastupovaly lehce zdravotně handicapované  a přesto zápas zvládly dobře.

Body: Zitová 18 (10/2), Šímová 9 (4/1), Plašilová 9 (4/3), Suchánková 8, Černá 8 (1/0), Machová 7 G. (2/1), Boučková 4 (1x3, 2/1), Machová N. 2, Kindlová, Pleskotová, Andrlová, Cejnarová

TH: 27/10

BK LOKO TRUTNOV – SBŠ OSTRAVA  47:84 (3:28, 20:43 36:63)

V neděli nás čekal mnohem kvalitnější soupeř. A vstup do zápasu jsme opět měly impozantní. I přes upozornění, že obrana bude výrazně těsnější a agresivnější než v sobotu, jsme se úvodní dvě minuty nedostaly na útočnou polovinu. Byly jsme překvapené, že soupeř je agresivní. Větší problém než to, že jsme neodkázaly obranu přehrát, byla naše naprostá nebojovnost. Ostravu nemuselo trápit, že nedala koš na první pokus, protože my jsme dále přihlížely a nechaly soupeře neustále doskakovat. Po time-outu se přístup zlepšil a my přestaly být pouze postavičkami, ale začaly jsme trošku bojovat a dokazovat, že v extralize nejsem jen do počtu. Přesto ztráta po 1. čtvrtině byla obrovská. Velmi naopak potěšila 2. čtvrtina, kdy jsme začaly dobře doskakovat, vybíhat do rychlého protiútoku a tuto čtvrtinu vyhrály 17:15! Ve 2. poločase Ostrava své vedení sice navýšila, ale my alespoň bojovaly a nedaly svou kůži lacino. Opět se opakovaly chyby, které nám v sobotu prohrály zápas – náš doskok a ihned ztráta, protože chceme nahrávat v bedně, špatně volené přihrávky, když nejsme bráněné… Dokud si hráčky nenechají poradit a tyto chyby budou stále opatkovat, tak se jako tým nikam neposuneme.

Body: Zitová 14 (7/6), Boučková 10 (4/4), Suchánková 8 (6/4), Šímová 5 (8/3), Plašilová 4 (4/2), Černá 3 (6/3), Týfová 2 (2/0), Machová N. 1 (2/1), Kindlová, Pleskotová, Cejnarová, Andrlová

TH: 39/23

Za 14 dní poprvé zajíždíme na palubovky soupeřů. A půjde o zápasy proti týmům, které stejně jako my doposud nevyhrály. V sobotu hrajeme v Pardubicích, v neděli v Prostějově. Úkol následujících 14 dní je tak jednoznačný – doléčit bolístky, řádně potrénovat, pokud možno v co největším počtu a pořádně se připravit na tyto důležité zápasy.