86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
Mladší žákyně vybojovaly postup do žákovské ligy U15
15. 04. 2018, Jana Strnadová

Náročný víkend mladší žákyně zvládly na výbornou. Nejdříve v sobotu se utkaly o přímý postup do žákovské ligy U15 s Prostějovem, v neděli se ve dvou utkáních utkaly se Studánkou Pardubice. Ve všech třech zápasech naše hráčky zvítězily a vybojovaly tak postup do žákovské ligy U15.

BK LOKO TRUTNOV – TJ OP PROSTĚJOV 69:52 (13:12 33:26 44:36)

Sobotní zápas začaly naše hráčky dobře. Soupeř do 1. čtvrtiny nastoupil v nejsilnější sestavě, ale i tak jsme ji dokázaly vyhrát 13:12. Hráčky si plnily svoje povinnosti v obraně a prostějovské opory jsme nenechaly výrazně prosadit. I ve 2. čtvrtině jsme pokračovaly v poctivém výkonu v obraně a navíc jsme se začaly prosazovat v útoku, hlavně zásluhou po zranění navrátivší se Zitové (17 bodů). I přes značnou převahu byl náš náskok v poločase „pouze“ sedmibodový. Zápas jsme chtěly zvrátit definitivně ve 3. čtvrtině, ale ta se nám vůbec nepovedla v útoku. Obrana naštěstí stále fungovala, ale rychlý protiútok byl vzácným jevem v naší hře. Zápas byl tak stále otevřený. Ve 4. čtvrtině se ale konečně projevila naše širší rotace a lepší fyzická kondice. Dnešní výkon rozhodně nebyl ideální, do něho měl opravdu daleko, ale ukázala se síla týmovosti. Bodově nás táhlo sice především trio Zitová, Seifrtová, Suchánková, ale perfektní práci na doskoku odvedla především Machová G., ale i ostatní hráčky, obranu opor soupeře mělo na starosti trio Boučková, Plašilová, Machová N. a i ty svou práci odvedly dobře. K dnešnímu důležitému vítězství přispěla každá hráčka a všechny si zaslouží velkou pochvalu.

Body: Zitová S. 27 (11/5), Seifrtová 15 (3/1), Suchánková 14 (6/4), Plašilová 8 (1x3, 6/1), Týfová 3 (2/1), Machová N. 2., Machová G. (2/0), Šímová 0 (2/0), Černá, Boučková, Andrlová, Kopecká

TH: 32/12

BK LOKO TRUTNOV – BK STUDÁNKA PARDUBICE 87:60 (16:19 39:29 71:42)

Možná uspokojené sobotní výhrou jsme nezvládly vstup do prvního nedělního zápasu. Pardubice těžily z našich naprosto zbytečných a laciných ztrát. Zápas jsme vyhrály ve 2. a 3. čtvrtině, kdy jsme omezily ztráty a začaly hrát konečně rychlý basketbal, který soupeři vůbec nevyhovoval. Během této doby jsme si vypracovaly téměř 30ti bodový náskok, který jsme držely až do konce zápasu.

Body: Suchánková 24 (10/8), Zitová 19 (5/3), Seifrtová 14 (10/4), Boučková 13 (2/1), Černá 6 (2/0), Andrlová 4 (2/2), Týfová 3 (4/1), Machová N. 2, Machová G. 2 (2/0), Plašilová 0 (2/0), Kopecká, Šímová

TH: 39/19

BK STUDÁNKA PARDUBICE – BK LOKO TRUTNOV 62:77 (23:19 30:33 49:57)

Do odvety jsme nastoupily naprosto lajdácky a prakticky celý zápas jsme se nedokázaly dostat do tempa. Sráželo nás velké množství neproměněných šoupáků, nedůraz na doskoku a horší obrana držela soupeře nad vodou. Zápas se zlomil až v poslední čtvrtině, kdy jsme ukázaly lepší fyzickou kondici, ale je škoda, že jsme zápas neměly pod kontrolou dříve. Velkým problémem po celý víkend (sezonu) byla úspěšnost trestných hodů, v každém zápase 20 a více neproměněných trestných hodů. Je to velká škoda, když si dobrými nájezdy, krytím míče vynutíme faul, který pak následně nedokážeme potrestat. A právě trestné hody můžou rozhodovat vyrovnané zápasy.

Body: Seifrtová 23 (1x3, 8/2), Suchánková 20 (7/4), Plašilová 8 (8/4), Šímová 8, Boučková 8 (4/2), Machová N. 4, Černá 2, Zitová 2 (2/0), Machová G. 2 (4/0), Týfová 0 (4/0), Kopecká, Andrlová

TH: 37:12

Hodnocení sezony:

Před sezonou bylo tajným cílem si vybojovat přímý postup do žákovské ligy U15. Nejdříve jsme ovšem musely postoupit do extraligové části. To se zásluhou zejména dvou výher nad Slovankou povedlo. Následně jsme byly přidělené do moravské skupiny extraligy. Každý zápas proti nejlepším celkům republiky byl velkým přínosem pro naše hráčky. Cenné zkušenosti jsme získávaly a pro postup jsme potřebovaly skončit nejhůře na 7.místě. Dlouho jsme byly na dně tabulky. Ale už domácí zápas proti Havířovu ukázal, že i v extralize můžeme hrát důstojnou roli. Bohužel se nám nepovedl zápas v Prostějově. Stejně jako v několika dalších zápasech jsme nenastoupily v kompletní sestavě + jsme nedokázaly proměňovat trestné hody a to rozhodlo o naší prohře o 5 bodů. Náročný výjezd Brno, Ostrava, Havířov jsme ale až na zápas s KP Brno zvládly se ctí a začaly se připravovat na poslední hrací víkend, abychom si vytoužený cíl splnily. A to se povedlo – konečně jsme se sešly takřka kompletní na trénincích, kde jsme i poctivě pracovaly. V samotných zápasech jsme i přes chyby stále bojovaly a snažily se plnit pokyny a za to jsme byly po zásluze odměněny postupem do žákovské ligy U15. Nakonec jsme tak obsadily 6. místo ve skupině B. Všem hráčkám a rodičům děkuji za odvedenou práci v průběhu sezonu. Postup je ale i jistým závazkem a hráčky na sobě musí stále hodně pracovat, aby se dočkaly podobných úspěchů i příští rok.