Stierandová Pavla
Šturmová Anna
Z venku si žákyně přivážejí jedno vítězství
02. 12. 2018, Jana Strnadová

Sobotní zápas s vedoucím celkem tabulky dopadl dle očekávání. V nedělním zápase se nám naopak podařilo Poděbradům vrátit porážku z domácího prostředí a zvítězit.

ŠBK SADSKÁ – BK LOKO TRUTNOV    133:59 (30:14 53:25 95:44)

Proti suverénnímu celku naší skupiny jsme šly s cílem nebojácného výkonu a zlepšit výsledek z domácího prostředí. To se nám povedlo splnit tak napůl. Po ustrašeném začátku, kdy hráčky byly hrozně překvapené z agresivity a obrany domácích (i přesto, že jsme se na to připravovaly) byl stav rychle 19:4. Následně jsme si konečně nechaly poradit a začaly lehce překonávat zónový pres, který Sadská praktikovala. Dařilo se nám to dokonce tak dobře, že ho domácí byly donuceny přestat hrát. Zbytek poločasu jsme odehrály tradičně – úsek, kdy na naši hru byl pěkný pohled, střídal úsek, kdy jsme byly totálně bezradné, nepřihrály si a v obraně stály jen, aby se neřeklo a obličeje hráček na hřišti i lavičce připomínaly všechno jen ne hráčky basketbalu. Takže 15. minuta přijatelný stav 36:22 pro domácí, poločas 53:25. Celý 2. poločas pak byl více průšvih než cokoliv jiného. Sadská ještě ve 3. čtvrtina zkusila postavit press a my jsme ho naprosto nepochopitelně přestaly řešit, tak jak nám to vycházelo v 1. poločase. Sadská začala získávat jeden míč za druhým a pohodlně skórovala, a když náhodou nedala, bez problémů doskočila a dala na podruhé, potřetí. Výsledek je takový, že jsme obdržely stejný počet bodů jako v domácím zápase a v obraně/přechodu přes zónový pres tedy žádný pokrok nenastal. A především díky tomu výsledek vypadá tak hrozivě. Naopak trošku pozitivní byl útok, krom toho že se do střelecké listiny zapsaly všechny naše hráčky, tak vstřelit téměř 60 bodů proti 1. celku není špatný počin, ale pokud se nezlepšíme v obraně, tak nám produktivní útok stačit nebude. Opět nám zápas ukázal, kolik práce před sebou máme – rychlost s míčem/bez míče, tvrdost, výběr a rychlost řešení atd.

Body:  Plašilová 16 (5/4), Boučková 13 (2x3, 4/1), Týfová 6 (7/2), Kulichová 5 (2/1), Křivská 4 (2/2), Zahradníková 3 (2/1), Rosulková 2, Semelková 2, Pecháčková 2, Cejnarová 2, Vargová 2, Zitová C. 2 (2/0)

TH: 25/11

BASKET PODĚBRADY – BK LOKO TRUTNOV   51:63 (11:16 26:32 42:51)

O první adventní neděli jsme netradičně na neděli odjížděly k zápasu až po obědě. Proti oslabenému soupeři jsme chtěly potvrdit zlepšení z posledních zápasů a získat druhou výhru v soutěži. To se po velkém boji povedlo, ale… Zápas jsme mohly ve svůj prospěch rozhodnout už během prvního poločasu, ale velké množství neproměnění jasných příležitostí udělalo ze zápasu zbytečné drama. Jak to tak bývá tak právě po neproměnění těchto šancí jsme se dostaly do útlumu a nepochopitelně přestaly bojovat o „nerozhodné“ míče – tedy míče, které mohl získat jak náš celek, tak Poděbrady. Bohužel v naprosté většině byly právě Poděbrady u míče dřív, či ho urvaly ve svůj prospěch nebo dokonce nám ho sebraly z rukou. V lepším případě z toho byl aspoň rozkok, ale málokdy jsme ho získaly my. Postupem času Poděbrady stejně jako v prvním zápase zavřely „ bednu“ a jelikož se nám do rychlého protiútoku vybíhat nechtělo, tak začalo naše trápení v útoku. Sice se nám podařilo trefit celkem 4 trojky, ale většina našich postupných útoku, které byly bez pohybu a přihrávek končilo blokem nebo neodpískaným faulem (jen 4 střílené TH vzhledem k tvrdosti hry je opravdu málo). Naše hra se nezlepšila ani ve 2. poločase, ale bod po bodíku jsme navyšovaly náskok každou čtvrtinu a v důležitých momentech jsme aspoň trošku zaply, jak na hřišti, tak na lavičce a vítězství v nepříliš pěkném utkání pro sebe vybojovaly.

Body: Boučková 21 (2x3, 1/1), Plašilová 18 (2x3, 1/0), Kulichová 10, Týfová 7 (2/1), Zitová C. 5 (2/1), Pecháčková 2, Křivská, Rosulková, Semelková, Cejnarová, Vargová