12  Sokol Nusle
Nejlepší střelkyně
(podle ø na zápas)
Juniorky neudržely vedení s lídrem a USK podlehly

První porážku v soutěži mohly naše juniorky připravit USK. Bohužel nepodařilo se. A jako obvykle nešlo o basketbalový problém.

V prvním poločase jsme si vybudovali desetibodové vedení. Po změně stran ale první tři minuty skórovala z naší strany jen Vymazalová (37:27, 7 bodů Vymazalová), a poté jsme šest minut nedali ani bod, i z těch nejvyloženějších pozic.

USK dorovnalo skóre a na začátku čtvrté části se dostalo poprvé do vedení. Sedm a půl minuty před koncem snížila Rylichová na 46:49, ale střeleckou impotenci soupeře (pět minut bez koše) jsme nedokázali potrestat - sami jsme totiž také znovu nevstřelili ani bod a toto oboustranné trápení prolomila až hostující Pospíšilová košem s faulem (svým tradičním způsobem, na který jsme znovu "skočili"). Naše impotence (díky velké pasivitě a absolutní absence pohybu) se natáhla na celých sedm minut, závěrečných pět bodů Králové v poslední minutě už nemohlo nic změnit.

Není třeba rozebírat příčiny našich střeleckých výpadků, důvod je stejný již několik let a musíme si přiznat, že naše řešení krizových situací a rozhodování se ve stresu se stále nezlepšilo.

LOKO TRUTNOV - USK PRAHA   51 : 58  (12:10,30:20,40:40)

Body: Vašáková 11 (4/3), Vymazalová 11 (2x3,2/1), Patočková 8 (2/2), Králová 8 (1x3,5/3), Rylichová 7 (2/1), Šimková 4, Holubcová 2 (2/2) - Pospíšilová 13, Zeithammerová 12, Žílová 11, Merhautová 10..

TH: 17/12 - 18/12, trojky: 3 - 2, fauly: 18 - 18