16 let |           |
99 Vargová Veronika
Playoff se opět vzdálilo
08. 12. 2018, Michal Martisek

Juniorky nezvládly sobotní zápas a vysoko podlehly Hradci Králové. Šanci na odvetu mají zítra na hřišti soupeřek.

LOKO TRUTNOV – SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 53:84 (13:18, 28:44, 39:77)

Body: Finková 14 (3x3, 4/3), Drbohlavová 10 (2x3, 4/2), Baťašová 7 (2x3, 2/1), Linhartová 5 (2/1), Lačná 4 (2/2), Holubcová 4, Borsová 3 (2/1), Votočková 2, Hajnová 2, Karasula 2, Fejfarová 0

TH: 16/10 - 7/3, trojky: 7 - 5, fauly: 11 – 14

Bez Králové a Ježkové jsme nastoupili proti soupeři, který měl jen o 2 vítězství více jak my a jestli jsme si chtěli zachovat šanci na postup do playoff museli jsme bezpodmínečně zvítězit. Již v úvodní čtvrtině však hráčky Hradce hrály s o mnoho větším elánem, naopak my jsme byli všude o krok pozdě. 5ti bodová ztráta po první desetiminutovce tak byla pro nás ještě dobrým výsledek a stále bylo o co hrát. Další ránu naší už tak výrazně oslabené sestavě dalo zranění Holubcové. I díky tomu se z naší hry vytratily i ty náznaky basketbalu a soupeř velice pohodlně získal 20ti bodový náskok. Zlepšeným úsekem jsme ho dokázali zkorigovat na poločasových 28:44.

Do druhé půle jsme chtěli nastoupit s cílem odehrát co nejlepší druhý poločas a vyhrát obě čtvrtiny. Bohužel opět zůstalo jen u přání, když vstup do 3. čtvrtiny jsme zahájili sérií 0-7 a po 52 odehraných vteřinách následoval timeout. Změnu to však nepřineslo, bylo úplně jedno jakou obranu jsme bránili, ochota bránit chyběla a soupeř pohodlně přidával bod za bodem. Když se k tomu přičte nemohoucnost v útoku, tak o vítězi zápasu už skutečně nebylo pochyb. Malou náplastí a příslibem do budoucna může být zlepšený výkon v poslední části hry, kde jsme zejména v obraně slušnou práci nedovolili supeři téměř 7 minut skórovat. Odměnou byla výhra v poslední části hry 14:7. První body v extralize U19 si připsala Karasula.

Hradec dnes hrál opravdu dobře, rychle, kolektivně a zaslouženě tak zvítězil. Přesto si myslím, že náš mladý tým v zápase mohl ukázat více a bohužel až moc často nás soupeř předčil nejenom v basketbalových dovednostech ale i v bojovnosti.