Je 13.12.2018, svátek má Lucie, Jošt, Lucián, Elektra, Roxana Servisní stránky


Nové logo klubu
Klub má nové logo. Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout logo v plné velikosti

 
FaceBook FaceBook
 
 
Historie SCM Trutnov
07. 10. 2015, Petr Kapitulčin

Status SCM – Sportovního střediska mládeže – byl trutnovskému klubu přidělen v roce 2004 na základě vynikajících výsledků ve výchově mládeže. Novodobá historie mládežnického basketbalu v Trutnově však začíná již o čtyři roky dříve, kdy se družstvo starších dorostenek probojovalo do extraligy. Hned o rok později příslušnost k republikové elitě trutnovské dorostenky potvrdily, když družstvo vedené Richardem Urbanem a Ladislavem Buriánkem vybojovalo stříbrné medaile na Mistrovství republiky! Hlavními oporami celku byly Michaela Uhrová, Michala Hartigová (obě se ve stejném roce staly juniorskými mistryněmi světa!), Iveta Urbanová, Ilona Burgrová, Eva Vacková, Martina Borůvková, Romana Stehlíková, Pavlína Jislová a Martina Hanušová.

I v následujících sezónách starší dorostenky Trutnova pokračují mezi republikovou elitou a stávají se pravidelnými účastnicemi play-off. V roce 2004 je napodobují dorostenky mladší – díky úspěchu v baráži o extraligu má Trutnov v nejvyšší soutěži už oba dorostenecké celky. Na základě dlouhodobých úspěchů ve výchově hráček, vzhledem k účasti v obou extraligách a také díky výbornému materiálnímu zabezpečení tak v tomto roce mohlo být našemu klubu přidělen již zmiňovaný status SCM.

A o tom, že byl přidělen správně, začalo trutnovské centrum přesvědčovat téměř okamžitě. Hned v roce následujícím – 2005 – vyhrál Trutnov hodnocení všech center mládeže v ČR. Stejný úspěch zopakoval i v letech 2006 a 2008. Od svého založení trutnovské SCM nikdy neopustilo v tomto hodnocení první pětici, v počtu hráček vychovaných pro reprezentaci žen i v počtu hráček vychovaných pro ŽBL dokonce vždy patřilo mezi tři nejúspěšnější celky v celé ČR. Kromě již zmíněných medailistek prošly dorosteneckými celky Trutnova mezi roky 2002 – 2006 i další skvělé hráčky a reprezentantky – Petra Kulichová, Romana Stehlíková, Darina Johnová, Hana Kramperová či Kateřina Hindráková.

Kromě úspěchů ve výchově hráček, které považujeme za základ fungování SCM, se nám v posledních letech dařilo v dorosteneckých kategoriích i výsledkově. Od vzniku SCM obě dorostenecké družstva nikdy nemusela absolvovat baráž o extraligu, dokonce nikdy neskončilo žádné družstvo na horší než deváté příčce. Stejnou úspěšností se kromě našeho celku může pyšnit jen SŠMH Brno. Celkem třikrát se naše družstva v posledních pěti letech probojovaly i na finálový turnaj o mistra ČR.

V roce 2008 vybojoval celek Zdeňka Sýkory stříbrné medaile na mistrovství republiky starších dorostenek. Hlavními oporami týmu byly Eva Koďousková (All-stars team mistrovství, nejlepší střelkyně mistrovství), Eva Skutilová, Julie Smilnická, Andrea Vacková, Sabina Krieglerová, Petra Záplatová, Kateřina Stiehlová a Zuzana Hindráková.

O dvě sezóny později vybojovaly mladší dorostenky pod vedením Petra Kapitulčina a Petra Skokana historicky první mistrovský titul pro trutnovský basketbal – v kategorii mladších dorostenek. Největší měrou se o tento úspěch zasloužily Jana Strnadová, Michaela Mazurová (obě v All-stars mistrovství), Anežka Skokanová, Gabriela Mervínská, Kateřina Kozumplíková, Klára Nečekalová, Veronika Kustvánová, Michaela Janáková a Lada Brázdová.

I v posledních letech trutnovské celky nadále produkují hráčky do vrcholového basketbalu. Reprezentačních akcí se účastnily v posledních letech odchovankyně Kateřina Kozumplíková, Anežka Skokanová, Dominika Murgašová, Viktorie Havlová, Zuzana Talácková, Michaela Potočková, Hana Veselá, Michaela Gaislerová, Aneta Váchová, Marie Štelzerová, Kristýna Herinková, Dominika Vašáková, Tereza Patočková, Adéla Vymazalová a Anna Rylichová. Michaela Gaislerová s Anetou Váchovou se mohou pyšnit stříbrnou medailí z Mistrovství Evropy, Michaela Gaislerová společně s Adélou Vymazalovou přidaly vítězství na Evropské olympiádě mládeže a Anna Rylichová je dokonce mistryní Evropy.

Projekt SCM Trutnov tak potvrzuje své opodstatnění v našem městě a všichni věříme, že i nadále bude patřit mezi naprostou elitu českého basketbalu.Zpět ...
NAVRCHOLU.cz

 Hlavní partneři
Město Trutnov
Tělovýchovná  jednota  Lokomotiva  Trutnov o.s.
Královéhradecký kraj
 Partneři mládeže
Kasper
Pepperl+Fuchs
 
 Mediální partneři
 
Krkonošský deník
Trutnovinky
Hitradio Černá Hora
TV.com
 
 Partneři
 
Pivovar Trutnov
UP Group
DLNK
DLNK
JAKO
Mediplast
 
Výročí
18. 12.
dort Adam Lešák
(Muži)
15. 12.
dort Tomáš Urbanec
(trenér minižáci U11, minižáci U12)
 
ČBF Molten TVcom Město Trutnov
Mapy.cz: Najdete nás zde Nadace Koše proti drogám NAVRCHOLU.cz