Je 13.12.2018, svátek má Lucie, Jošt, Lucián, Elektra, Roxana Servisní stránky


Nové logo klubu
Klub má nové logo. Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout logo v plné velikosti

 
FaceBook FaceBook
 
 
Projekt SCM Trutnov
07. 10. 2015, Petr Kapitulčin

Projekt SCM Trutnov se zaměřuje dle směrnic Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na podporu sportovní přípravy talentovaných basketbalistek dorostenecké kategorie. Hlavním cílem a strategií SCM Trutnov je pak výchova talentů pro vrcholový basketbal v seniorské kategorii – ať už na klubové (ŽBL, evropské poháry), tak na reprezentační úrovni.

O tom, že SCM Trutnov patří ve výchově mládeže k nejlepším v České republice, nejlépe vypovídá hodnocení center mládeže. To trutnovské skončilo od roku 2005 třikrát na prvním místě a za deset let fungování SCM vždy skončilo v první pětici. Mládežnickými celky v Trutnově prošly mimo jiné vítězky Euroligy, juniorské mistryně světa i Evropy, seniorské mistryně Evropy, i seniorské vicemistryně světa, o počtu medailistek v české nejvyšší soutěži ani nemluvě (více v sekci Síň slávy). O kvalitě výchovy trutnovské mládeže vypovídá i zařazení do skupiny SCM "A" (pět nejlepších center v republice) v roce 2014.

SCM Trutnov plně využívá skvělých tréninkových prostor v areálu ZŠ Komenského. Dorostenecké celky trénují ve stejné hale, kde hrají své zápasy a ve které se hrají i evropské poháry, nebo přípravné zápasy reprezentačního celku žen. Zároveň mohou využívat na stejném místě i venkovních sportovišť, včetně atletického oválu. Součástí komplexu je i masérna a sportovní a relaxační centrum Amos, ve kterém využívají hráčky SCM saunu či posilovnu. K individuálním tréninkům máme k dispozici také halu gymnázia, ve které se rovněž hrála nejvyšší ženská soutěž. K regeneraci hráčky SCM využívají plavecký bazén a vířivku.

Hlavním trenérem SCM je Mgr. Petr Kapitulčin, který vede obě dorostenecká družstva klubu. Petr Kapitulčin je v současnosti také trenérem reprezentace České republiky U15 a jako asistent působí u reprezentačních celků U16 (v roce 2014 stříbrné medaile na Mistrovství Evropy, v roce 2015 Mistr Evropy) a U17 (4. místo na Mistrovství světa).

Kromě sportovní stránky je samozřejmě důležitou součástí mladého člověka také studium. Trutnov nabízí dostatečný výběr středních škol, velice úzké vztahy fungují zejména s Gymnáziem Trutnov. Ředitel školy Mgr. Petr Skokan je zároveň členem výboru basketbalového klubu. Velmi dobré vztahy má samozřejmě klub i s dalšími středními školami, zejména Obchodní akademií. „Přespolním“ hráčkám klub dále nabízí ubytování na zcela nově vybaveném Domově mládeže, který je stejně jako vše ostatní v Trutnově v dosahu několika minut od sportovní haly (více v sekci Studium a ubytování).

Souběžně s SCM v Trutnově funguje také Sportovní středisko (SpS) pro minižákovské a žákovské kategorie. I v těchto kategoriích patří Trutnov k republikové špičce.Zpět ...
NAVRCHOLU.cz

 Hlavní partneři
Město Trutnov
Tělovýchovná  jednota  Lokomotiva  Trutnov o.s.
Královéhradecký kraj
 Partneři mládeže
Kasper
Pepperl+Fuchs
 
 Mediální partneři
 
Krkonošský deník
Trutnovinky
Hitradio Černá Hora
TV.com
 
 Partneři
 
Pivovar Trutnov
UP Group
DLNK
DLNK
JAKO
Mediplast
 
Výročí
18. 12.
dort Adam Lešák
(Muži)
15. 12.
dort Tomáš Urbanec
(trenér minižáci U11, minižáci U12)
 
ČBF Molten TVcom Město Trutnov
Mapy.cz: Najdete nás zde Nadace Koše proti drogám NAVRCHOLU.cz