Je 20.10.2018, svátek má Vendelín, Eunika, Vendelína, slavíme Den stromů, Světový den osteoporózy, Mezinárodní den kuchařů, Světový den statistiky Servisní stránky


Nové logo klubu
Klub má nové logo. Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout logo v plné velikosti

Královéhraecký kraj
 
FaceBook FaceBook
 
 
Projekt SCM Trutnov
07. 10. 2015, Petr Kapitulčin

Projekt SCM Trutnov se zaměřuje dle směrnic Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na podporu sportovní přípravy talentovaných basketbalistek dorostenecké kategorie. Hlavním cílem a strategií SCM Trutnov je pak výchova talentů pro vrcholový basketbal v seniorské kategorii – ať už na klubové (ŽBL, evropské poháry), tak na reprezentační úrovni.

O tom, že SCM Trutnov patří ve výchově mládeže k nejlepším v České republice, nejlépe vypovídá hodnocení center mládeže. To trutnovské skončilo od roku 2005 třikrát na prvním místě a za deset let fungování SCM vždy skončilo v první pětici. Mládežnickými celky v Trutnově prošly mimo jiné vítězky Euroligy, juniorské mistryně světa i Evropy, seniorské mistryně Evropy, i seniorské vicemistryně světa, o počtu medailistek v české nejvyšší soutěži ani nemluvě (více v sekci Síň slávy). O kvalitě výchovy trutnovské mládeže vypovídá i zařazení do skupiny SCM "A" (pět nejlepších center v republice) v roce 2014.

SCM Trutnov plně využívá skvělých tréninkových prostor v areálu ZŠ Komenského. Dorostenecké celky trénují ve stejné hale, kde hrají své zápasy a ve které se hrají i evropské poháry, nebo přípravné zápasy reprezentačního celku žen. Zároveň mohou využívat na stejném místě i venkovních sportovišť, včetně atletického oválu. Součástí komplexu je i masérna a sportovní a relaxační centrum Amos, ve kterém využívají hráčky SCM saunu či posilovnu. K individuálním tréninkům máme k dispozici také halu gymnázia, ve které se rovněž hrála nejvyšší ženská soutěž. K regeneraci hráčky SCM využívají plavecký bazén a vířivku.

Hlavním trenérem SCM je Mgr. Petr Kapitulčin, který vede obě dorostenecká družstva klubu. Petr Kapitulčin je v současnosti také trenérem reprezentace České republiky U15 a jako asistent působí u reprezentačních celků U16 (v roce 2014 stříbrné medaile na Mistrovství Evropy, v roce 2015 Mistr Evropy) a U17 (4. místo na Mistrovství světa).

Kromě sportovní stránky je samozřejmě důležitou součástí mladého člověka také studium. Trutnov nabízí dostatečný výběr středních škol, velice úzké vztahy fungují zejména s Gymnáziem Trutnov. Ředitel školy Mgr. Petr Skokan je zároveň členem výboru basketbalového klubu. Velmi dobré vztahy má samozřejmě klub i s dalšími středními školami, zejména Obchodní akademií. „Přespolním“ hráčkám klub dále nabízí ubytování na zcela nově vybaveném Domově mládeže, který je stejně jako vše ostatní v Trutnově v dosahu několika minut od sportovní haly (více v sekci Studium a ubytování).

Souběžně s SCM v Trutnově funguje také Sportovní středisko (SpS) pro minižákovské a žákovské kategorie. I v těchto kategoriích patří Trutnov k republikové špičce.Zpět ...
NAVRCHOLU.cz

 Hlavní partneři

Město Trutnov

Kasper

Pivovar Trutnov

Pepperl+Fuchs

UP

BAK

DLNK

DLNK

Hitradio Černá Hora
 
 Sportovní oblečení
JAKO
 
 Výrobce tejpů
Mediplast
 Regionální portál
Trutnovinky
 OBI
OBI
DMS POMOCKOSEM na 87 777
DMS POMOCKOSEM
Výročí
24. 10.
black-rose Vzpomínáme na jednoho z průkopníků basketbalu v Trutnově, dlouholetého hlasatele při ligových utkáních a skvělého člověka a kamaráda pana Milana Losu (†24. 10. 2007).
23. 10.
dort Julie Smilnická
(Ženy B)
21. 10.
dort Nicole Friedrichová
(Mini mini U11)
20. 10.
dort Sarah Zitová
(Ml. žákyně U14, St. žákyně U15)
 
Nilfisk Molten TVcom Město Trutnov
Mapy.cz: Najdete nás zde Nadace Koše proti drogám NAVRCHOLU.cz