Je 13.12.2018, svátek má Lucie, Jošt, Lucián, Elektra, Roxana Servisní stránky


Nové logo klubu
Klub má nové logo. Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout logo v plné velikosti

 
FaceBook FaceBook
 
 
Studium a ubytování
03. 10. 2011, Petr Kapitulčin
Studium
 
Gymnázium Trutnov
Ředitel Mgr. Petr Skokan (zároveň asistent u extraligových dorostů, člen výboru BK KARA Trutnov)

Gymnázium Trutnov je významná střední škola v rámci našeho okresu i kraje s historickou tradicí od roku 1920. Dnes poskytuje úplné střední vzdělání s maturitou ve studijních oborech Gymnázium všeobecné (7941K801, 7941K81, 7941K401 a 7941K41). Vytváří předpoklady pro studium absolventa na libovolné vysoké nebo vyšší odborné škole. Je to škola státní, studium na ní není vázáno na žádné poplatky.  Organizuje výuku ve dvou formách - osmiletém a čtyřletém studiu.

Pro výuku slouží 31 místností, z toho je 11 specializovaných (fyzika, chemie, biologie, výpočetní technika, hudební výchova, třídy s videem), dále je k dispozici informační středisko s knihovnou a Internetem. Součástí školy je sportovní hala, malá tělocvična, posilovna, letní asfaltová hřiště a atletické hřiště. Stravování je zajištěno v nové školní jídelně přímo v budově školy.

Každý žák absolvuje povinně výuku dvou cizích jazyků - angličtiny a němčiny nebo francouzštiny. Má možnost se účastnit výměnných zájezdů organizovaných školou za režijní ceny. Škola také běžně poskytuje možnost přerušit studia a absolvovat jeden školní rok v cizině. V rámci práce podle školních vzdělávacích plánů se žáci účastní zimního a letního sportovního kurzu, vodáckého výcviku a výuky plavání, žáci nižších tříd víceletého gymnázia navíc i seznamovacího pobytu a tábornického pobytu v přírodě. Svůj odborný profil si každý žák určuje volbou volitelných předmětů v posledních dvou letech studia.

Absolventi školy mají především předpoklady k dalšímu rozvoji své osobnosti při studiu na vysokých nebo vyšších školách a vzhledem k dobré znalosti jazyků, dovednostem při obsluze počítače a všeobecnému přehledu nacházejí široké uplatnění i v praxi.

Gymnázium zároveň velice úzce spolupracuje s trutnovskými sportovními oddíly, zejména basketbalovým klubem. Většina hráček SCM úspěšně studuje právě na trutnovském gymnáziu. Úzké propojení školy a BK KARA Trutnov zajišťuje ředitel Mgr. Petr Skokan, který zároveň působí jako asistent u extraligových dorostů. Zároveň vykonává i funkci koordinátora studijního a sportovního programu. Úspěšné zvládnutí studijních povinností je jednou z priorit SCM Trutnov. Důkazem úspěšného propojení bylo mimo jiné vítězství na republikovém Mistrovství středních škol v roce 2009, díky kterému se Gymnázium Trutnov probojovalo i na Světové finále do Turecka.

 
Obchodní akademie Trutnov
Ředitel Ing. Miroslav Albrecht (zároveň ekonom TJ Loko Trutnov)
 

SCM Trutnov samozřejmě spolupracuje i s dalšími středními školami v Trutnově. Druhý největší počet hráček studuje na Obchodní akademii Trutnov. Ředitelem této školy je člen TJ Loko Trutnov, Ing. Miroslav Albrecht, na škole učili i prezident klubu BK KARA Trutnov Mgr. Tomáš Hendrych či šéftrenér mládeže Mgr. Petr Kapitulčin. I s touto státní školou tak má SCM Trutnov velice úzké vazby a přátelské vztahy.

 
 
Další střední školy v Trutnově:
Střední zdravotnická škola
Střední průmyslová škola
Střední odborná škola a střední odborné učiliště
Česká lesnická akademie
Střední odborná škola podnikatelská, s. r. o.
 
 
 
Ubytování
 
Domov mládeže ČLA

 

Všem hráčkám SCM zajišťujeme ubytování v Domově mládeže (DM), který je vzdálen necelých deset minut chůze od sportovní haly. Vedení DM vychází našim hráčkám maximálně vstříc, včetně ubytování mimo školní dny. Domov mládeže je kvalitně vybaven, k dispozici je hráčkám plně vybavená kuchyňka, společenská místnost, bezdrátové připojení k internetu a další. Zpět ...
NAVRCHOLU.cz

 Hlavní partneři
Město Trutnov
Tělovýchovná  jednota  Lokomotiva  Trutnov o.s.
Královéhradecký kraj
 Partneři mládeže
Kasper
Pepperl+Fuchs
 
 Mediální partneři
 
Krkonošský deník
Trutnovinky
Hitradio Černá Hora
TV.com
 
 Partneři
 
Pivovar Trutnov
UP Group
DLNK
DLNK
JAKO
Mediplast
 
Výročí
18. 12.
dort Adam Lešák
(Muži)
15. 12.
dort Tomáš Urbanec
(trenér minižáci U11, minižáci U12)
 
ČBF Molten TVcom Město Trutnov
Mapy.cz: Najdete nás zde Nadace Koše proti drogám NAVRCHOLU.cz