Je 15.08.2018, svátek má Hana, Napoleon Servisní stránky


Nové logo klubu
Klub má nové logo. Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout logo v plné velikosti

Královéhraecký kraj
 
FaceBook FaceBook
 
 
TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  LOKOMOTIVA  TRUTNOV o.s.
FIBA EUROPE


Bulletin ŽBL 2017/2018


ŽBL


Český pohár
Týmy sezony
2018-2019
  Loko Trutnov
  BLK Slavia
  DSK Basketball
  U19 Chance
  Žabiny Brno
  Slovanka MB
  ZVVZ USK Praha
  Sokol Nilfisk H.
  SBŠ Ostrava
  KP Brno
  Technic Brno
Nejlepší střelkyně
(podle ø na zápas)


3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Aktuality v ženském kádru
08. 08. 2018, www.bktrutnov.cz

Rekordních dvaadvacet hráček nastoupilo v trutnovském dresu v loňském ročníku ŽBL. Všech osmadvacet duelů absolvovaly jen dvě hráčky – Kateřina Kozumplíková a Michelle Brandao. Jsme velice rádi, že Katka svou bilance rozšíří i v následující sezóně, naopak s Michelle jsme se rozloučili. Stejně jako se všemi ostatními cizinkami a dalšími hráčkami. Kdo tedy již v příštím roce trutnovský ligový dres neobleče?

Tým 2017/18, foto: Vilém Fischl

Jak jsme již zmínili, na odchodu je portugalská reprezentantka Michelle Brandao. Právě Michelle jako jediná z cizinek působila v klubu celou sezónu, ovšem trutnovské angažmá se jí příliš nevydařilo. Z týmového hlediska či s ohledem na přístup nebylo Michelle co vytknout, ale znovu se ukázalo, jak kvalitní je nejvyšší česká soutěž, když se v ní neprosadí ani hráčka základní sestavy portugalské reprezentace.

Výraznější stopu zanechaly v Trutnově Američanky. Chelsea Snyder i díky výrazným fyzickým parametrům nahradila i předčila svou předchůdkyni Ali Bouman a do začátku svých zdravotních potíží byla velikou oporou a vedla statistiku doskočených míčů. Kvůli problémům se zády ale hrála Chelsea téměř dva měsíce se sebezapřením a v prosinci ukončila profesionální kariéru. Náhradu jsme skautovali opravdu pečlivě a vybrali jsme Akilah Bethel – což se nám velice vyplatilo. Vždyť se jednalo o hráčku s nejvyšším průměrem doskoků na zápas v celé ŽBL, stejně tak hráčku s největším průměrem zisků a celkově šestou nejužitečnější basketbalistku celé soutěže. Není proto divu, že se po skončení ŽBL přesunula za lepší nabídkou do Austrálie, kde v dresu Brisbane Capitals pokračuje ve výborných výkonech (aktuálně 14.5 bodu, 11.2 doskoku a 3.1 zisku na zápas – ve všech těchto statistikách vévodí svému celku). Akilah bychom v budoucnu samozřejmě rádi viděli v dresu Trutnova, ale s ohledem na její výkony je pochopitelné, že její požadavky jsou aktuálně mimo naše možnosti.

I další dvě Američanky si díky působení v Trutnově řekly o angažmá v Austrálii. Shawnte Goff nás opustila stejně jako Chelsea Snyder o vánoční pauze, když jí ani po třech měsících nebyla udělena víza pro možnost profesionálně sportovat v České republice. I za tak krátkou dobu si ale Shawnte udělala velice dobré jméno a díky tomu ji rychle angažoval australský celek Central District Lions. I v jeho dresu ukazuje Shawnte své vynikající střelecké schopnosti, když zaznamenává 21.4 bodu na zápas. Díky těmto angažmá se až ztrojnásobili platové požadavky Shawnte, na kterou se nás vyptávali už i eurocupové týmy. Třetí hráčkou, která si během angažmá v Trutnově řekla o lepší kontrakt v Austrálii (Cairns Dolphins, 17,4 bodu na zápas), se stala náhrada za Shawnte – Robin Perkins. Přitom je nutno říci, že výkony Robin v našem dresu byly rozporuplné a svůj nepochybný talent ukázala tato Američanka jen v některých zápasech, zejména pak v domácím duelu se Slavií. Pro příští rok s Robin do našeho kádru nepočítáme.

Již během sezóny, začátkem února, přestala nastupovat v ligovém dresu také Andrea Vacková. Uvidíme, zda se Andrea po nejhezčí možné pauze do ligového dresu Trutnova ještě někdy v budoucnu vrátí, tentokrát už s příjmením Holubcová. V následujících měsících by „Vácu“ měly čekat mnohem příjemnější starosti.

S ohledem na velké problémy se sestavou se po více jak dvou letech do ligového kolotoče vrátila Anežka Skokanová. I přes velké studijní vytížení nám kapitánka mistrovského celku kadetek z roku 2010 výrazně pomohla a ukázala, že výkonnost na nejvyšší soutěž stále v případě pravidelnějšího tréninku stále má. Pracovní kariéra tuto možnost ale nedovoluje, ovšem do budoucna má Anežka do Trutnova dveře vždy otevřené. Třetí pamětnicí historického dorosteneckého zlata (spolu s K. Kozumplíkovou a A. Skokanovou) je Jana Strnadová. Ta po těžkém zranění nastupovala již jen v nižších soutěžích a stala se respektovanou trenérkou mládeže. V samotném závěru ŽBL při krizové situaci v kádru ale i Jana neváhala s pomocí a připsala si tak na své konto start v nejvyšší soutěži. Pro příští rok už by se basketbalu měla znovu věnovat z pozice mládežnické trenérky.

Trutnovský dres v příští sezóně neoblečou také některé letošní „maturantky“. Přerušení kariéry ze studijních a zdravotních důvodů plánují bývalé mládežnické reprezentantky ČR a medailistky z minižákovských i žákovských kategorií, Aneta Váchová a Tereza Patočková. Na vysokou školu míří i Adéla Vymazalová (jedna z pouhých čtyř hráček, které nastoupily v loňském ročníku alespoň do dvaceti utkání), v jejím případě je ale pravděpodobné pokračování v ligové kariéře v dresu SBŠ Ostrava. Do nejvyšší americké univerzitní soutěže, NCAA I, se přesouvá Tereza Vitulová, která nám jako hostující z Brna výrazně pomohla ve druhé polovině soutěže. Svůj americký sen by ráda prožila i další bývalá mládežnická reprezentantka (ME U18 v roce 2016), Eliška Štěbetáková. Aktuálně vypadá nejpravděpodobněji její přesun do Oklahomy. Za velkou louži má namířeno i jedna z mladších hráček, Markéta Šmahelová. Opora extraligových kadetek nastoupila ke své ligové premiéře v předposledním kole, další starty však v následující sezóně nepřidá – hrát bude totiž na Arapahoe High School v Coloradu.

I v příštím roce by naopak měly v našem týmu pokračovat Kristýna Holubcová, Kateřina Kozumplíková, Tereza Králová, Kristýna Lačná, Michaela Potočková, Anna Rylichová a Dominika Vašáková. Nejasná je situace pouze u Zuzany Šimkové, u které je případné pokračování v našem celku v řešení. Pracujeme samozřejmě na posílení a doplnění celku, první posilu zveřejníme začátkem příštího týdne.Zpět ...
NAVRCHOLU.cz

 Hlavní partneři

Město Trutnov

Kasper

Pivovar Trutnov

Pepperl+Fuchs

UP

BAK

DLNK

DLNK

Radio Černá Hora
 
 Sportovní oblečení
JAKO
 
 Výrobce tejpů
Mediplast
 Regionální portál
Trutnovinky
 OBI
OBI
DMS POMOCKOSEM na 87 777
DMS POMOCKOSEM
Výročí
20. 08.
dort Klára Švarcová
(Juniorky U19, Kadetky U17, Kadetky U17 - B)
18. 08.
dort Martin Jahelka
(Junioři U19)
17. 08.
dort Veronika Vargová
(St. mini U13, Ml. mini U12)
09. 08.
dort Emma Rozsévačová
(Mini mini U11)
09. 08.
dort Adéla Sloupová
(Ml. mini U12, Mini mini U11, Mini minci U 11)
09. 08.
dort Tereza Baťašová
(Juniorky U19, Kadetky U17)
09. 08.
dort František Prokopec
(asistent junioři, asistent kadeti)
08. 08.
black-rose Vzpomínáme na jednoho z průkopníků basketbalu v Trutnově, trenéra Miroslava Frýbu. (†08.08.2018)
 
Nilfisk Molten TVcom Město Trutnov
Mapy.cz: Najdete nás zde Nadace Koše proti drogám NAVRCHOLU.cz