18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Basketbalová senzace, Trutnov porazil vicemistra o 23 bodů! fotak

Fantastického výsledku dosáhly v neděli basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Po výborném výkonu jednoznačně porazily úřadujícího vicemistra ligy a vítěze Českého poháru KP Brno 93:70. Nad favorizovaným soupeřem, který před týdnem senzačně porazil v evropském poháru loňského finalistu Eurocupu italské Benátky, vedly domácí hráčky celý zápas, po prvním poločase dokonce o 19 bodů. Trutnov tak vyhrál i čtvrté domácí utkání v sezoně.

Trutnov - KP Brno 93:70. Foto: Jan Bartoš

BK Loko Trutnov - KP Brno 93:70 (19:17, 52:33, 73:60). Body: Carter 19 (11 doskoků), Adams (15 doskoků) a Šípová 18, Kozumplíková 14, Rylichová 11, Skutilová 8, Holubcová 5 - Gill 16, Stará 15, Madden 12 (13 doskoků), Kopecká a Mainclová 8, Beránková 5, Saurazaité 3, Sládková 2, Tarkovičová 1. Rozhodčí: Linhart, Šafařík, Výborný. Fauly: 16:27, TH: 34/24 - 15/9, trojky: 11:5, 5 osobních chyb: 0:2 (Sládková, Madden), diváci: 350.

Trutnov hraje v téhle sezoně pěkný basket. Vrchovatou měrou to potvrdil v neděli proti KP Brno. Ačkoliv by to před zápasem s obhájcem ligového stříbra a vítězem Českého poháru z minulé sezony málokdo předpokládal, Lokomotiva ještě dokázala překonat výborné poslední domácí utkání se Slavií. Šok pro hosty, nadšení pro domácí. Trutnov porazil KP Brno o 23 bodů! K velmi cenné výhře dohnalo domácí hráčky bouřlivé domácí prostředí. "Podali jsme nejlepší výkon v sezoně," řekl trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek. "Trutnov hrál fantasticky před perfektním publikem," uznal trenér poraženého celku David Zdeněk.

Tým KP Brno postrádal v zápase kvůli nemoci zkušenou pivotku Šujanovou, domácímu družstvu chyběly Vašáková a Potočková. Klíčová byla v utkání druhá čtvrtina. Lokomotiva ji vyhrála 33:16. Po vyrovnané první čtvrtině do ní vstoupil Trutnov třemi trojkami (Šípová 2, Carter) a během okamžiku se vzdálil favorizovanému soupeři na 11 bodů (28:17). Domácí hráčky vycítily šanci, vystupňovaly tlak, založený na velkém nasazení a v 16. minutě se hosté nestačili divit, jaké naskočilo skóre (46:28). Trutnov hrál opravdu výborně, atraktivní hrou bavil nadšené diváky a za první poločas dokázal nastřílet eurocupovému soupeři 52 bodů!

Po změně stran přišel očekávaný nápor KP Brno, které výrazně zvýšilo obrátky a dalo od začátku najevo, že chce s nepříznivým stavem zahýbat. Devatenáctibodovou ztrátu ztenčilo během pěti minut na deset a začalo se nebezpečně přibližovat (56:46). Jeho úsilí ale otupily trojky Skutilové a Kozumplíkové (64:48) a Lokomotiva nezadržitelně směřovala k mimořádně cennému vítězství nad velice silným soupeřem, kterého dokázala výrazně přehrát.

Další výborné představení v trutnovském dresu vytáhlo Američanku Brittany Carter na první místo žebříčku střelkyň ŽBL, její krajanka Jordan Adams si drží druhou pozici v doskocích a třetí v užitečnosti, Katka Kozumplíková je pátá v asistencích.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Podali jsme výborný výkon, nejlepší v sezoně. Do zápasu jsme vstoupili zodpovědně a drželi jsme se se soupeřem. Ve druhé čtvrtině jsme hráli basket, který chceme předvádět. Hráli jsme rychle dopředu, proměňovali pozice, hráli jednoduše. Utekli jsme na poločasových devatenáct bodů, což se ukázalo jako rozhodující. Samozřejmě se dalo čekat, že soupeř zápas nevypustí. Ve druhém poločase mi místy tuhla krev, ale ustáli jsme dva-tři kritické momenty a utkání zvládli. Důležité bylo, že jsme KP Brno nenechali snížit rozdíl pod deset bodů a naopak dokázali natáhnout náš náskok. Holky pochopily, že můžou hrát skutečně s každým a porazit i tak kvalitní tým. Doufám, že nám to vydrží až do konce sezony."

David Zdeněk, trenér KP Brno: "Nečekal jsem jednoduché utkání. Hráčky jsem upozorňoval, že Trutnov hrál poslední zápasy velmi dobře a je v dobré psychické pohodě, doma ještě neprohrál. Soupeř byl takřka ve všech činnostech lepší, měl mnohem více entuziasmu, což jsme mu dovolili naším nepovedeným úvodem, pak už se vezl na vlně. My jsme hru nekontrolovali a byli týmem, který byl celý zápas pozadu. Ve druhém poločase jsme věřili v obrat. Věděli jsme, co potřebujeme zlepšit, dařilo se nám to ale jen krátký úsek. Vzápětí jsme našimi chybami a nakupením faulů přišli o možnost přiblížit se víc domácím. Trutnov hrál fantasticky před perfektním publikem, které tady vždycky je a hnalo hráčky dopředu. Celá základní pětka domácích se podílela na vítězství dvouciferným počtem bodů, tři daly takřka dvacet bodů a dvě přes deset. To nám výrazně chybělo."

Další výsledky 9. kola: Žabiny Brno - Slavia Praha 78:62, Slovanka MB - Teamstore Brno 75:56,  USK Praha - Ostrava 135:47, Strakonice - Nymburk 53:71.