3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Mladší dorostenky skvěle, dvě výhry nad Libercem!
16. 03. 2008, Petr Kapitulčin

Velmi těžkou pozici měli před zápasy s Libercem mladší dorostenky. Před 14ti dny doma ses tejným soupeřem prohrály, navíc tentokrát nebyla na zápasy k dispozici Veronika Rybová, a kvůli zdravotním potížím nemohly nastoupit ani uvažované posily Iva Vančurová s Gábinou Mervínskou.

LOKO LIBEREC – KARA TRUTNOV 62 : 84 (20:14,34:39,42:57)

Body: Brožová 17, Prchalová 16, Minaříková 12… - Záplatová 32(4x3,10/8), Bělohoubková 21(4/3), Tothová 12(1x3,2/1), Hovorková V. 11(1x3), Vančurová L. 4, Skokanová 4, Totková 0, Teichmanová 0, Valentová 0
TH: 19/13 – 16/12, trojky: 1 – 6, fauly: 20 – 19

V sobotním utkání jsme nezačali dobře, soupeř nás přehrával zejména na doskoku a vypracoval si osmibodový náskok. Do druhé čtvrtiny jsme však v sestavě Tothová, Záplatová, Hovorková, L.Vančurová a Bělohoubková výrazně zlepšili obranu, začali hrát rychle dopředu a do poločasu skore otočili. Stejná pětice společně se střídající Skokanovou i ve třetí čtvrtině výbornou obranou a následným protiútokem postupně navyšovala náskok, který se na konci zápasu vyšplhal až přes dvacet bodů.

Výborný výkon podala téměř neubranitelná Záplatová, které zdatně sekundovala Bělohoubková. Vynikající práci pod košem zejména v obraně a na doskoku předvedla Vančurová, Vendula Hovorková poctivou prací doslova uštvala domácí oporu Prchalovou a ještě přidala důležité body.

KARA TRUTNOV – LOKO LIBEREC 64 : 63 (9:11,27:31,49:49)

Body: Tothová 24(4x3), Záplatová 18(2x3,4/2), Valentová 10(2x3,4/2), Bělohoubková 8, Hovorková V. 2, Teichmanová 2(2/0), Skokanová 0, Štemberková 0, Totková 0 – Koubová 20, Petráčková 13, Prchalová 11, Brožová 11
TH: 10/4 – 31/18, trojky: 8 – 3, fauly: 22 – 14

Ve druhém zápase už jsme byli bohužel oslabeni i o Lenku Vančurovou a to spolu s nevydařeným vstupem Báry Štemberkové a rychlými třemi fauly Míši Bělohoubkové znamenalo, že jsme většinu zápasu odehrály v podstatě na pět malých, s Petrou Valentovou či Verčou Totkovou na pivotu. Soupeř tohoto našeho handicapu však dokázal využít jen částečně, po většinu zápasu mírně vedl, ovšem jeho náskok se nikdy nepřehoupl přes šest bodů. Klíčový okamžik zápasu nastal mezi 35. a 38. minutou, kdy jsme devíti body v řadě (dva důležité koše Bělohoubkové + trojka Záplatové) otočili na 62:55. Následně jsme si zbytečně zkomplikovali koncovku, ale štěstí bylo konečně jednou také na naší straně.

Vynikající zápas odehrála Tothová, střelecky doplňována Záplatovou. S neobvyklou pozicí se po úvodních potížích zdatně poprala Valentová, dobrou práci na doskoku přidala po úvodním rozkoukávání Teichmanová, Vendula Hovorková i přes úbytek sil udržela na uzdě Prchalovou.

Záchrana se velice přiblížila, jistotu však zdaleka nemáme, 5. a 6. dubna hostíme v posledních domácích zápasech sezóny Nusle a Hradec Králové. Přijďte nás podpořit a případně hráčkám i poděkovat, za letošní sezónu si to prozatím rozhodně zaslouží!