3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Oslabené kadetky druhou výhru nevybojovaly
20. 01. 2024, Petr Kapitulčin

Velmi dobrý zápas odehrály s ohledem na okolnosti extraligové kadetky. Na druhou výhru to ale bohužel nestačilo, o něco šťastnější byla domácí Sadská. I přes prohru, která v konečném účtování může opravdu hodně mrzet, byl sobotní výkon příslibem, že tu letošní neuvěřitelnou smůlu můžeme prolomit. Ještě bych rád doplnil, že i přes porážku o jediný koš tentokrát proběhlo vše v duchu fair-play a i ze strany rozhodčích byl zápas odveden opravdu kvalitně. Na rozdíl od jiných zápasů, nebo i kategorií (včetně té nejvyšší). V neděli jsme bohužel na náš výkon nenavázali, právě naopak, v prvním poločase jsme se vrátili do doby největšího temna cca před dvěma měsíci. Hra bez nasazení a zápalu na nadšeně bojující domácí celek Jičína nemohla stačit.

ŠBK SADSKÁ - LOKO TRUTNOV  62 : 60  (17:13,26:27,47:45)

Domácí celek začal lépe a vybudoval si mírný náskok, který ve 13. minutě navýšil na osm bodů (23:15). Zbytek prvního poločasu jsme ale skvěle odbránili a na konci poločasu se dokonce dostali do vedení.

Po pěti minutách druhého poločasu byl náš náskok dokonce čtyřbodový (33:37), ale následovala dvouminutovka hrůzy, která zápas rozhodla. Úsek 7:0 pro domácí během jedné minuty, timeout (40:37). Po oddechovém čase jsme si nechali poradit, zahráli přechod presu přesně dle instrukcí a lehce skórovali (40:39). Následující tři útoky už jsme si to ale zase dělali "po svém", takže druhý timeout během necelých tří minut za stavu -7 (a timeout v závěru hodně chyběl).

V podstatě jsme tak zopakovali totální black-outy z minulých zápasů. Tentokrát ale musím tým pochválit za následnou reakci, oproti minulosti jsme zápas nezabalili a do konce třetí části se vrátili do hry. Mezi 33. a 34.minutou ale přišel další kolaps, znovu tři lehké koše soupeřek v řadě (55:47) a bohužel musel být využit i poslední oddechový čas. Nápor domácích jsme zastavili, ale přesto dvě a půl minuty před koncem za stavu 58:50 vypadal zápas rozhodnutě. Ale nevzdali jsme se, trpělivě snižovali a minutu před koncem dokonce vyrovnali (60:60). Následný útok domácích skončil népřesnou střelou, ale Hájková šla za útočným doskokem, naše obrana zaspala a domácí hráčka nás potrestala košem s faulem.

Náš následný útok nebyl úspěšný, volná hráčka pod košem přihrávku nedostala. Poté neuspěla ani Sadská, a nám zůstalo deset sekund na poslední útok. Zahráli jsme ho dobře, ale závěrečná střela se odrazila do desky na obroučku - a ven z koše. Radost z výhry tak zůstala domácím.

Body: Hájková 17, Strnadová 15, Palánová 13.. - Zahradníková 17 (2x3,4/3), Sedlářová 16 (2x3,4/2), Kamitzová 11 (1x3,2/0), Černá 5 (2/1), Rozsévačová 4, Bláhová 3 (2/1), Naarová 2, Havranová 2 (2/2), Kyralová 0

TH: 18/8 - 16/9, trojky: 6 - 5, fauly: 19 - 17

BSK TJ JIČÍN - LOKO TRUTNOV  92 : 57  (20:8,52:17,81:39)

Po ospelém vstupu do zápasu (6. minuta 6:3) se jako první probudil domácí celek, když hru rozběhala opora Tegelová a postupně se k ní s nadšeným výkonem a přesnou střeleckou muškou připojovaly všechny ostatní hráčky domácího kádru. Naopak náš tým se každou vteřinou v prvním poločase propadal do hlubší a hlubší deprese a jen mlčky a ve stoje sledoval jak nás soupeřky doslova válcují. Úsek mezi 9. a 20. minutou jsme prohráli 37:10!

Po změně stran už přišly z naší strany alespoň záblesky bojovnosti, ochoty útočit na koš a několikrát jsme i splnili trenérské pokyny. Rozdíl ve skóre tak už téměř nenarůstal, o výhře domácího celku ale nebylo sebemenších pochyb.

Body: Tegelová 24, Cvrčková 12, Petříková 12, Mrázková 10, Janková 10.. - Černá 11 (1x3), Zahradníková 11 (5/3), Rozsévačová 9 (4/3), Bláhová 9 (2/1), Naarová 7 (7/3), Havranová 6, Kamitzová 2, Kyralová 2

TH: 15/9 - 18/10, trojky: 9 - 1, fauly: 14 - 10

Soutěž pro nás nyní bude pokračovat nadstavbovou skupinou B, ve které se utkáme s Ústím nad Labem, Spartou, Slovankou a Karlovými Vary.