77 Havranová Barbora
Kadetky padají ke dnu
04. 11. 2018, Petr Kapitulčin

Ke dnu tabulky padají kadetky. Zda se dnes jednalo zároveň i o výkonnostní dno ukáží až další týdny.

Nemůžeme se vymlouvat na aktuální tréninkové podmínky. Ano, jsme obrovsky limitováni opravou gymnázia (i haly Na Nivách), spojováním tréninkových skupin, trénováním na polovině hriště. Ovšem tyto faktory určitě nemůžou za to, že nejsme schopni doskočit, že naprosto vypadáváme z koncentrace, a hlavně že nejsme schopni dát v zápase koš. To všechno jsou situace, na které se snažíme zaměřovat i v tréninku, ale když to v týdnu nebudeme dělat na 100% a nezískáme naprostou jistotu, tak nemůžeme očekávat, že se to o víkendu otočí.  Nemůžeme se vymlouvat ani na absence - soupeř také nebyl kompletní.

Pochvalu bychom teoreticky mohli dostat za vstup do zápasu - rychlé vedení 8:0 a soupeře jsme mohli zlomit, dostat do psychické nepohody... Bohužel, přišel klasický scénář. Dva neproměněné dvojtakty, opětovná nedisciplinovanost ústřední hráčky Finkové (ve 4. minutě druhý faul, jako ve většině zápasů), a hned v zápětí propadák střídajících hráček. Dvakrát za sebou koš s faulem, následovaný nedanou šestkou, doskokem soupeře a dalším košem (2x za sebou 4 body za jeden útok). Během dvou minut úsek 0:12.

Poté se znovu "srovnáme", nepovolíme soupeřkám ani bod, a otáčíme na 16:12. Ale přichází nastup do druhé čtvrtiny, a opět totéž - Finková již tradičně třetí faul. Jakákoliv hráčka ročníku 03 nebo 04 (a ani střídající 02) není schopna ubránit jedna na jedna a dvojtakt soupeřky na pravou ruku. Chvíli soupeře přibrzdíme změnou obrany na zónu (24:22), abychom následně minutu prohráli 0:9, když všechny body jsou darovné po ztrátě nebo z útočného doskoku soupeřek. Některé situace, kdy tři naše hráčky kolem míče stojí a koukají a jediná běžící soupeřka si z trojky doběhne až pod koš pro míč a skóruje vypadaly až grotesktně. Soupeř (společně s Havířovem nejnižší v soutěži) nám jen za první poločas dal 14 bodů z "druhých šancí" po útočném doskoku.

V posledních třech zápasech vypadala první půle podobně, ve všech třech jsme si o poločase rozebrali chyby, ale k vítězství to ani jednou nevedlo. Poprvé v sezóně tak přišlo jiné poločasové řešení, "bouřka v šatně". Bohužel, ani ta nepomohla. Celou třetí část se rozdíl pohyboval mezi šesti až deseti body, kdykoliv jsme se mohli přiblížil přišla chyba na doskoku, ztráta, špatné rozhodnutí.. Pořád zbývala naděje, že v poslední čtvrtině bojovností jako s Chomutovem nebo i včera se Spartou ještě zápas zlomíme. Nestalo se. Tři body za prvních osm minut poslední části jen podtrhly naše obrovské trápení. Do kterého jsme se ale dostali sami - soupeř byl po třech minutách zralý na ručník (ve vší úctě k soupeřkám). Jen ho dorazit. Místo toho jsme se do "srabu" dostali my a pak už to bylo jen dle hesla "na pokakaného i záchod spadne". A tak jsme pro jistotu ještě nechali soupeře udělat si luxusní skóre do případného počítání vzájemných zápasů.

Dnes jsme překonali náš nedávný rekord, úspěšnost střelby pod 20%, s tím se vyhrát opravdu nedá. Soupeř odehrál zápas v podstatě v sedmi, z těchto sedmi hráček měla jedna čtyři fauly již v poločase a dvě další po třech - a náš výběr střel ve druhém poločase byla takový, že ani jedna z těchto tří už si neudělala ani jeden faul. Chci věřit, že dnes to bylo již opravdu dno, ze kterého se odrazíme. Alespoň výkonnostně. Z hlediska tabulky to bude opravdu velice těžké - máme za sebou šest zápasů, z toho čtyři doma, a hlavně jsme ze šesti zápasů hráli hned pět s "hratelnými" týmy ze spodní části tabulky! A porazili jsme jen Chomutov, a to ještě se štěstím.

Když zabereme nic není ztraceno. Do konce základní části chybí 16 zápasů, v případě následného play-out jich je před námi dokonce 22. Ale už musíme zabrat.

LOKO TRUTNOV - HB BASKET  42 : 58  (16:12,25:31,36:43)

Body: Finková 18 (3x3,6/3), Hajnová 7 (2/1), Drbohlavová 6 (1x3,2/1), Alscherová 4(1/0), Suchánková 3 (4/3), Kravaříková 2, Linhartová 2, Perseinová, Borsová, Karasula, Fejfarová, Kuželková 0 - Hibalová 15, Vejvodová 14, Vavrochová 13, Míšková 8..

TH: 19/10 - 6/1 (4x koš s faulem, 4x následně doskočil soupeř), trojky: 4- 3, fauly: 14 - 18