49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Velký obrat kadetek
07. 10. 2018, Petr Kapitulčin

V důležitém zápase s Chomutovem jsme ve 24. minutě prohrávali 24:41. Ovšem nevzdali jsme se, zabojovali, a jak díky výrazně zlepšenému výkonu, tak i troše štěstí, jsme si připsali důležitou výhru.

...

Důležitost zápasu jsme v prvních minutách nezvládli. Laxně vyřešené tři přesilové situace (ani jednou jsme se ani nedostali k zakončení), na druhé straně i přes důslednou přípravu špatná výpomoc v obraně - a po čtyřech minutách jsme prohrávali 2:9. Po oddechovém času se naše obrana zlepšila, i přes mizernou úspěšnost střelby jsme se dokonce dostali ve 13. minutě do vedení 16:13. Poté se ale naše hra rozpadla, obrana nefungovala, útok také ne, soupeř přidal vysokou úspěšnost střelby (v poločase 26/16 - 61,5%) a poločas tak skončil o dvanáct bodů.

Ani po změně stran to nevypadalo na změnu průběhu, po třech minutách svítilo na ukazateli skóre 24:41. Až poté jsme si nechali říct, že k úspěchu proti výrazně vyššímu soupeři dnes vede jedině rychlá aktivní hra, plná protiútoků a vniků do koše, nikoliv jen postupný útok a následné "ostřelování" z dlouhé vzdálenosti. Měli jsme i trochu štěstí, že v těchto chvílích soupeř udělal několik ztrát a přišel o svou vysokou střeleckou úspěšnost. I přes dva time-outy Chomutova jsme pětiminutovou sérií 17:0 vyrovnali a začínalo se v podstatě od začátku.

Osmiminutovou přetahovanou o každý bod překlopily na svou stranu Levhartice čtyři minuty před koncem díky koši s faulem (a proměněnou "šestkou") a následným dalším košem (49:54). Zbytek zápasu ale patřil po změně stran skvěle hrající Drbohlavové, kterou soupeřky od 25. minuty nedokázaly ubránit. Naše dnešní kapitánka jedenácti body v řadě otočila zápas v náš prospěch, závěrečné razítko na naši výhru pak dala necelou půlminutu před koncem trojkou Hajnová.

Velká pochvala za odmakaný zápas ve druhém poločase, za morální sílu (spousta družstev by podobný zápas vzdala). Nad očekávání jsme se vyrovnali také s výškovou převahou, že budeme mít v tomto zápase více útočných doskoků než soupeř se určitě nečekalo. Vyzdvihnout je nutno střídající hráčky ročníku 2003, které zatím nikdy nehrály takto velký zápas a zvládly jej se ctí. Ocenění zasluhuje i hostující Jorová za sportovní gesto - přiznání teče (výrazně viditelné, bohužel rozhodčí nezaregistrovali) za vyrovnaného stavu. Výrazné pokárání pak za "úspěšnost" trestných hodů, 16/5 za první tři čtvrtiny netřeba komentovat. Zlepšit určitě musíme i vstup od zápasu a plnění taktických pokynů po celý zápas.

BK LOKO TRUTNOV - BK LEVHARTICE CHOMUTOV  63 : 56  (12:13,23:35,43:45)

Body: Drbohlavová 28 (18/12), Hajnová 13 (1x3), Finková 7 (2/1), Votočková 7 (5/1), Karasula 3 (1x3), Borsová 3 (1x3,2/0), Linhartová 2, Kuželková 0 - Kadlecová 17, Ceralová 16, Staňková 10..

TH: 27/14 (po třech čtvrtinách 16/5!!) - 9/8, trojky: 3 - 0, fauly: 12 - 21

V příštím kole nás čeká velice těžký výjezd na sever Moravy - Ostravu porazily HB Basket i Sparta a i Havířov vybojoval jedno vítězství (a se Spartou padl až v koncovce). Přesto budeme určitě chtít zabojovat, abychom ani za 14 dní neodjeli s prázdnou.