Je 20.09.2018, svátek má Oleg, Helmut, slavíme Světový den bez aut Servisní stránky


Nové logo klubu
Klub má nové logo. Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout logo v plné velikosti

Královéhraecký kraj
 
FaceBook FaceBook
 
 
TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  LOKOMOTIVA  TRUTNOV o.s.
FIBA EUROPE


Bulletin ŽBL 2017/2018


ŽBL


Český pohár
Týmy sezony
2018-2019
  Basket Slovanka
  Levhartice
  HB Basket
  KP Brno
  Sokol H.
  SBŠ Ostrava
  BA Sparta
  USK Praha
  Studánka
  Žabiny Brno
  Loko Trutnov
  Sokol Nilfisk H.
  BK Havířov
Nejlepší střelkyně
(podle ø na zápas)


3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Detektivka posledního dvoukola - všechny tajenky vyluštěny
10. 03. 2018, Petr Kapitulčin

Neuvěřitelné množství variant jak může reálně skončit základní část má extraliga kadetek před svým posledním kolem. Osobně si nepamatuji tolik možností koneční tabulky před posledním víkendem (a to pamatuji hodně).

Sobota 10:50 (Studánka-Hradec 66:67)

Studánka měla v případě dvou vítězství velikou šanci dokonce na první čtyřku – s ohledem na vzájemné zápasy se Spartou (2:0) a v případě výhry i s Hradcem by ve všech minitabulkách byla nejlepší. Ještě v poslední půlminutě vypadalo pro Studánku vše úžasně – po faulu na Jezdinskou za stavu 65:62 se vyfaulovala Fišerová, Jezdinská měla k dispozici dva trestné hody, a zároveň přišla i technická chyba pro Hradec – takže další šestka navíc + míč ze zázemí! Ovšem Jezdinská proměnila jen jednou, Šitancová následně také nedala, a po ztrátě míče Jezdinské přišel faul na Hurtovou.. Ta však nedala ani jednu šestku a mohlo být jasno – ovšem technickou dostala i Studánka. Vlčková proměnila šestku (66:63), po vyhození z autu byla faulována znovu Hurtová. První šestku dala (66:64), druhou nikoliv, ale Hradec útočně doskočil a Nosková trojkou s faulem s klaksonem rozradostnila Lvice (66:67).

 Studánka tak přišla o naději na první čtyřku, dokonce už nemůže být lepší než šestá a utká se tak s jedním z trojice USK-Slovanka-Žabiny.

Hradec již jistě nebude osmý, a pokud zítra uspěje v Havířově, tak skončí na čtvrté nebo páté příčce.

Pro nás by případná výhra Studánky znamenala, že by nám na 4. místo stačila o víkendu jedna výhra. Takto máme sice jistotu, že se vyhneme USK i Slovance a neskončíme na horším než šestém místě, ale hrozba právě šesté pozice se v případě dvou porážek výrazně přiblížila.

Určitou matematickou naději na 4. příčku ještě stále má i Sparta, naopak o ní výhrou Hradce přišlo HB (šanci vyhnout se silné první trojici má ale také).

Sobota 13:10 (USK i Slovanka míří k vítězství)

USK šest minut před koncem zápasu vede s Chomutovem o 25 bodů, Slovanka v hale pražské Aritmy, kde našel útočiště HB Basket, po třech čtvrtinách vede naprosto stejným rozdílem. Ani jeden z vedoucích celků tak dnes zřejme nezaváhá a o tom, kdo vyhraje základní část rozhodne až zítřejší vzájemný duel na Královce. Vítěz půjde do play-off z první pozice, poražený z druhé.

 

Sobota 13:40 (vysoká prohra HB se Slovankou)

HB Basket opravdu podlehl Slovance a přišel tak o možnost probojovat se do první pětice soutěže. Jednou z reálných možností tak je i opakování dnešního souboje znovu za 14 dní.

O 4. – 5. místo tak nyní na dálku bojují již jen Hradec Králové, Sparta a náš celek. Přičemž náš tým ani Hradec již nemohou skončit hůře než na šesté pozici – nepotkají se tak v playoff s USK, Slovankou, HB Basketem ani Studánkou.

Sobota 16:45 - oba brněnské celky neuspěly

Velké překvapení se odehrálo ve Strakonicích, kde domácí celek, aktuálně poslední tým extraligy, porazil Žabiny. Pro hosty to ale neznamená z hlediska umístění žádnou komplikaci, třetí příčku měly Žabiny jistou již před tímto víkendem. Druhý brněnský celek, KP Brno, dlouho bojoval o překvapení na Spartě, ještě čtyři minuty před koncem prohrával jen o šest bodů, ale tým ze Stodůlek si výhru a tím jistotu, že už nemůže skončit hůře než na sedmé příčce, utéci nenechal.

Sobota 18:00 - porážka našeho celku v Havířově

Zápas v Havířově jsme bohužel naprosto nezvládli a zahodili tak možnost skončit na 4. místě. Teoreticky si výhodu domácího prostředí můžeme ještě vybojovat, ale to by musel Hradec prohrát v Havířově a zároveň by náš tým musel uspět v Pardubicích. 

Naše varianty jsou tak následující (bez záruky, snad nemám nikde chybu):

1) Pokud zítra zvítězíme, Hradec prohraje a Sparta vyhraje: 4. Trutnov, 5. Sparta, 6. Hradec, 7. HB Basket, 8. Studánka

2) pokud vyhrajeme, Hradec prohraje a Sparta prohraje: 4. Trutnov, 5. Hradec, 6. Sparta, 7. HB Basket, 8. Studánka

3) pokud vyhrajeme, Hradec vyhraje: 4. Hradec, 5. Trutnov, 6. Sparta, 7. HB Basket, 8. Studánka

4) pokud prohrajeme, Hradec vyhraje a Sparta vyhraje: 4. Hradec, 5. Trutnov, 6. Sparta, 7.-8. HB a Studánka (pokud HB vyhraje je 7., pokud prohraje 8.)

5) pokud prohrajeme, Hradec prohraje a Sparta prohraje: 4. Hradec, 5. Trutnov, 6. Studánka, 7. Sparta, 8. HB Basket

6) pokud prohrajeme, Hradec prohraje a Sparta vyhraje: 4. Hradec, 5. Sparta, 6. Trutnov, 7.-8. HB a Studánka (pokud HB vyhraje je 7., pokud prohraje 8.)

7) pokud prohrajeme, Hradec vyhraje a Sparta prohraje: 4. Hradec, 5. Trutnov, 6. Studánka, 7. Sparta, 8. HB Basket

 

Neděle 10:45 - porážka našeho týmu v Pardubicích

Pardubice s naším oslabeným celkem neměly potíže - ono vyhrát s 35 vstřelenými body opravdu nelze. Náš celek tak věděl, že skončí 5. nebo 6., Pardubice mohly být ještě 6., 7. i 8. Oba týmy musely čekat na další výsledky.

 

Neděle 11:35 - Slovanka vítězí na Královce

Slovanka uspěla s USK i podruhé v sezóně a stala se tak vítězem základní části. Pokud tým trenéra Touška zvládne čtvrtfinále tak bude pořadatelem MČR. Kde toto MČR bude je u Slovanky vždy nejasné (osobní tip Benešov nebo Kralupy?)

 

Neděle 11:45 - Vítězství Žabin na Spartě

Do poslední minuty bojovala Sparta o svou možnost posunout se na pátou příčku. Nakonec ale uspěly Žabiny a Sparta tak musela počkat na výsledek HB Basketu. Uspěl i druhý brněnský celek, KP, který po vyrovnaných třech čtvrtinách v závěru přehrál Strakonice. Díky výhře Žabin už se rozhodlo o tom, že čtvrtý skončí Hradec a bude naším soupeřem v play-off, protože náš celek skončí pátý.

 

Neděle 12:20 - HB Basket vysoko vítězí s Chomutovem

HB vysoko přehrálo Chomutov, ale ani tak se neposune z osmé pozice, díky vzájemné bilanci se Spartou (0-2). HB tak čeká pražské derby se Slovankou. Ani Sparta neopustí Prahu, díky horší bilanci se Studánkou (0-2) je sedmá, Studánka se posouvá na šestou pozici a čeká jí výjezd do Brna.

 

Neděle 12:45 - Vítězství Hradce v Havířově

Většinu zápasu vedl domácí Havířov, ovšem Východočešky v poslední části dokázaly zápas otočit a potvrdily tak své vynikající jaro. Na dvojicích pro play-off s ohledem na ostatní výsledky tento zápas již nemohl nic změnit, play-off bude plné různých derby (Slovanka-HB, USK-Sparta, Žabiny-Studánka, Hradec-Trutnov).

Celkem do vyřazovích bojů postoupily čtyři pražské celky, tři východočeské a jeden jihomoravský, a znovu se tak potvrdila dominance těchto krajů v dívčím basketbale.

 

 

 Zpět ...
NAVRCHOLU.cz

 Hlavní partneři

Město Trutnov

Kasper

Pivovar Trutnov

Pepperl+Fuchs

UP

BAK

DLNK

DLNK

Radio Černá Hora
 
 Sportovní oblečení
JAKO
 
 Výrobce tejpů
Mediplast
 Regionální portál
Trutnovinky
 OBI
OBI
DMS POMOCKOSEM na 87 777
DMS POMOCKOSEM
Výročí
25. 09.
dort Izabela Bönischová
(St. mini U13, Ml. mini U12, Mini mini U11, Mini minci U 11)
22. 09.
dort Kristina Anna Jirmanová
(Kadetky U17 - B, St. žákyně U15)
21. 09.
black-rose Vzpomínáme na jednu z největších osobností a postav v historii trutnovského basketbalu, trenéra, dlouholetého tajemníka TJ Lokomotiva Otu Plešingera. (†21.09.2009)
20. 09.
dort Štěpánka Ježková
(Juniorky U19, Kadetky U17)
19. 09.
dort Kateřina Kozumplíková
(Ženy A, asistentka trenéra U17, U14, U13)
 
Nilfisk Molten TVcom Město Trutnov
Mapy.cz: Najdete nás zde Nadace Koše proti drogám NAVRCHOLU.cz