49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Kadetky to dokázaly!
10. 03. 2019, Petr Kapitulčin

1. prosince měly kadetky na svém kontě 2 vítězství a  7 porážek, když z devíti zápasu hned šest hrály v domácím prostředí. V tabulce v té chvíli byly na předposledním, sestupovém místě. Od té doby jsme však vyhráli osm zápasů z jedenácti a již dvě kola před koncem máme jistotu play-off, a to navíc nejhůře ze sedmého místa!

...

O našem postupu definitivně rozhodl brněnský víkend. Zvítězili jsme jak u třetího, tak u čtvrtého celku tabulky. Definitivně tím postupujeme do play-off a také máme jistotu extraligy U17 i pro sezónu 2019/20!

Velkou kaňkou je jen ztráta Hanky Hajnové pro zranění kolene, která nám v obou dorosteneckých kategoriích bude velice chybět.

BK ŽABINY BRNO - LOKO TRUTNOV  59 : 65 po prodl. (12:15,25:28,36:45,55:55)

Žabiny do zápasu nastoupily bez Kláry Stloukalové, ovšem i bez této opory o den dříve porazily Hradec Králové téměř o dvacet bodů a posunuly se tak (i díky naší výhře v Králově Poli) po sobotě na třetí místo v tabulce. Začátek ale patřil nám, první tři minuty jsme vyhráli 5:0.. Bohužel v polovině první části to již bylo 10:5 pro domácí. První prostřídání nám opět výrazně nevyšlo, poté ale naší černou sérii zastavila trojkou Kuželková a do konce čtvrtiny jsme si vedení vzali znovu zpět a minimální náskok jsme drželi většinu prvního poločasu.

Ve třetí části jsme náš kvalitní výkon ještě vylepšili, Linhartová s Votočkovou s pomocí vypomáhajících hráček velmi dobře bránily domácí opory Pokornou s Mikšíkovou a těsně před koncem třetí části jsme se dostali do dvouciferného vedení! Bohužel ale ve stejnou chvilku jsme přišli o Hanku Hajnovou...

Tato skutečnost nás zasáhla a zejména v útoku jsme začali být velice pasivní. Po time-outu za stavu 40:45 jsme následně zahráli domluvenou akci a Linhartová dala téměř po čtyřech minutách náš první koš v poslední části, ovšem poté nám poprvé přestala osobka fungovat, našim pivotkám jsme v ničem nepomohli a nechali si během minuty dát sedm bodů. Necelých pět minut před koncem za stavu 47:47 tak přichází druhý time-out. Na chvilku zastavujeme domácí změnou obrany na zónu a znovu do vedení nás vrací Kuželková (47:49). I přes tři bonusové fauly ale znovu propadáme na obranné polovině a dvě trojky Němcové během dvaceti sekund znamenaly čtyřbodový náskok pro domácí (53:49).

Snížit dokázala Votočková (53:51), ovšem u domácích se prosadila Mikšíková (55:51). Naději nám dala 41 sekund před koncem Drbohlavová jedním trestným hodem (55:52). Poslední útok domácích jsme chtěli ubránit bez faulu a 22 sekund před koncem Finková téměř získala míč, ale ten skončil v autu. Domácím zbylo 6 sekund na střelu. Při žabinském time-outu jsme si domluvili jpostup při případném posledním útoku - a hráčky ho zcela perfektně dodržely! Tříbodová střela vyšla podle plánu na Votočkovou a bylo vyrovnáno. Domácí už v posledních osmi vteřinách skórovat nedokázaly a šlo se do prodloužení.

V nastaveném čase jsme znovu dokázali navázat na výbornou obranu z prvních tří čtvrtin a navíc jsme chtěli vyhrát zápas pro Hanku :-). Po závěrečné siréně tak mohla propuknout radost nejen z vítězství, ale i z postupu do play-off. Navíc "stoprocentní" brněnský víkend si naposledy trutnovské kadetky užily před devíti lety... (13.+14.2.2010 KP Brno-Trutnov 62:83, Žabiny-Trutnov 61:86).

Velká pochvala našemu celku. Nejvíce samozřejmě čtveřici nejvytíženějších hráček, přičemž zejména Finková dnes podala mimořádný výkon. Oproti včerejšku ale byly výrazně větším přínosem i střídající hráčky.

Body: Pokorná 18, Mikšíková 17, Němcová 12.. - Finková 22 (2x3,2/2), Votočková 17 (1x3,5/4), Linhartová 10, Drbohlavová 7 (1x3,4/2), Kuželková 5 (1x3), Kravaříková 2, Fejfarová 2, Hajnová, Borsová, Karasula 0

TH: 12/6 - 11/8, trojky: 5 - 5, fauly: 12 - 14