3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Nové týmové rekordy fotak
02. 12. 2018, Petr Kapitulčin

Nové týmové rekordy zaznamenaly dnes kadetky. Tříminutový úsek 14:0 v první čtvrtině by se do historie ještě nezapsal, a tak jsme pro jistotu TŘINÁCT minut ve druhém poločase nedali ani bod (první rekord) a prohráli tento úsek 29:0 (druhý rekord).

Do zápasu přitom týmy nastupovaly v přibližně stejném rozpoložení - na obou stranách byly k dispozici hráčky základní pětice, ovšem zároveň chybělo několik hráček do rotace (Lišková, Drahošová, Temesgenová, Falladová x Kuželková, Perseinová, Alscherová, Kravaříková, Suchánková). Vstup do zápasu patřil nám, po čtyřech minutách jsme vedli 8:2.

Střih, šestá minuta, 9:8 pro Slovanku time-out. Střih, uběhla sotva minuta a půl, time-out, 16:8 pro Slovanku. Úsek 14:0. Ve zbytku poločasu jsme byli vyrovnaným soupeřem, herně jsme rozhodně nezaostávali, ale úspěšnost střelby znovu na hranici 20% a celkem 21 bodů nás stálo výraznější snížení. Navíc se nepodařil vstup do zápasu ani jedné ze střídajících hráček.

Po změně stran jsme první čtyři minuty vyhráli 9:7. Následně jsme ubránili a měli dvě šance skórovat(37:30). Přichází ale únik mezi tři hráčky, nedodržení spacingu, nesmyslný výhoz přes ruce, ztráta, nesportovní faul... A dalších třináct minut nebudu komentovat a pokusím se je vymazat z paměti. Jenom zopakuji: 29:0. A přidám ještě jeden údaj: 40 inkasovaných bodů za posledních 13 minut. Včetně čtrnácti bodů hráček Slovanky ročníku 2005, které hrály druhý zápas v řadě (náročné derby v kategorii U14 proti HB Basket).

Co dodat. Bez sebevědomí se vyhrát nedá, bez sebevědomí (a bez důslednosti tréninkové i zápasové) se koš sám nevstřelí. Základní sestava zahrála průměr až hluboký podprůměr, střídající si ale o větší minuty dnes rozhodně neřekly. Právě naopak. Mít za 16 minut na hřišti bilanci účasti na hřišti -30!, nebo za necelých pět minut -14... Čísla (většinou) nelžou.

BASKET SLOVANKA - LOKO TRUTNOV  77 : 40  (17:11,30:21,48:30)

Body: Brejchová 17, Fučíková 15, Dvořáková 11, Svatoňová 10.. - Hajnová 9 (1x3), Finková 9 (1x3), Votočková 7 (1x3, 2/0), Linhartová 7 (4/3), Karasula 4, Fejfarová 2 (2/2), Drbohlavová 2 (2/0), Borsová, Hartmanová, Zitová 0

TH: 10/6 - 10/5, trojky: 7 - 3, fauly: 16 - 13, 5 chyb: 1 - 0 (Kohoutová)