49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Vítězná série skončila na Žabiách v prodloužení
05. 11. 2017, Petr Kapitulčin

Až v Brně na Rosničce byly poprvé v této sezóně poraženy trutnovské kadetky. A kdyby v basketbalu existovala remíza, tak by vlastně neporaženy zůstaly i dnes..

ŽABINY BRNO - LOKO TRUTNOV  68 : 61 po prodl.  (22:15,36:25,46:38,58:58)

Zatímco v sobotu jsme do zápasu vstoupili skvěle, tak v neděli nám začátek vůbec nevyšel a už po třech minutách jsme prohrávali 12:6. Soupeř skóroval z každého útoku, a většinou velice snadno (včetně rychlého protiútoku). Až po time-outu jsme se dostali do hry, snížili na 16:13 a za tohoto stavu vstřelila regulérní koš Ježková. Rozhodčí však koš neuznal, protože odpískal údajné kroky, a následně (ač uznal, že se spletl), nejenže neuznal koš, ale ani nám nevrátil míč.. (což při konečném skóre po základní hrací době mohlo rozhodnout zápas).

Tímto momentem začalo naše nevídané střelecké trápení - zatímco v sobotu jsme "trefili" v prvním poločase téměř vše, tak nyní jsme mezi 7. a 18. minutou vstřelili pouhých pět bodů a domácí tým šel do dvouciferného vedení. Jedenáctibodový rozdíl v poločase tak pro nás byl s ohledem na naší střeleckou nemohoucnost ještě akceptovatelný - devětatřicet minutých střel z pole (48/9) a k tomu šest neproměněných trestných hodů za jeden poločas, to je opravdu tristní bilance.

V poločase jsme zahodili frustraci z nepovedeného průběhu a do druhého dějství jsme vstoupili s chutí zabojovat a rychle jsme snížili na 39:34. Poté ale přišel tříminutový výpadek, který znamenal sedmibodovou šňůru domácích a jejich vedení 46:34 těsně před koncem třetí části. I začátek čtvrté čtvrtiny nebyl z naší strany dobrý a za stavu 52:38 se zdálo rozhodnuto. Ovšem ani to nás ale nezlomilo, krůček po krůčku jsme se přibližovali a ve 38. minutě po trestných hodech Holubcové jsme se poprvé dostali do vedení (53:54). Hned v následném útoku jsme si ale nechali dvakrát útočně doskočit a Pogányová otočila na 55:54. Znovu Holubcová po asistenci Finkové upravila na 55:56, ale chyba v obraně znamenala koš s faulem Buřtové (po proměněném trestnému hodu 58:56).

I tentokrát jsme dokázali zaregovat, půlminutu před koncem vyrovnala z těžké pozice Králová a následně jsme ubránili útok Žabin. Šest vteřin před koncem se nám po oddechovém čase podařilo vyhodit na jednu ze dvou vybraných variant, ale ztráta znamenala ještě jednu možnost na zakočení i pro Žabiny. I díky taktickému faulu jsme ale ani soupeřkám nepovolili skórovat a muselo se nastavovat.

Prodloužení zahájila Michalová šestkou a po třech zahozených vyložených příležitostech z naší strany přidala znovu Michalová (zcela nebráněná) ještě trojku (62:58). Čtyřbodový rozdíl zůstal i po koších Šmahelové a Stloukalové. Za stavu 64:60 pak po souboji o doskok zůstala ležet na zemi otřesená Králová, akce ale nebyla zastavena a po čtyřech útočných doskocích (když naše hráčka ležela na zemi) znovu Stloukalová dotlačila míč do koše (66:60). Králová musela být ze hřiště odnesena (pevně věříme, že do dalších zápasů bude v pořádku), následně si pátou osobní chybu udělala Holubcová, a o vítězkách bylo rozhodnuto.

I přes první porážku v soutěži je nutno pochválit družstvo za snahu poprat se s nepříznivým průběhem, prohrávali jsme v poslední čtvrtině už o čtrnáct bodů a přesto jsme mohli zvítězit. Bohužel jsme ale v klíčových chvílích ztratili míč, nedoskočili, nebo neproměnili vyloženou příležitost (proti výškové převaze soupeřek jsme si vypracovali o dvanáct střeleckých pokusů více, ale dnes to bohužel nestačilo). Také nám výrazně chybělo více bodových hráček - zatímco včera pět hráček mělo dvouciferné skóre a jedné chyběl k této metě jediný koš, tak dnes na většinu hráček padla střelecká deka. Posledním dnem, kdy jsme porazili v extralize kadetek Žabiny, tak zůstává 14. únor 2010. V odvetě budeme chtít přerušit tuto sérii, aby se nenatáhla na celých osm let (zápas je plánován na 10. února 2018).

Body: Buřtová 13, Pogányová 11, Michalová 10, Kocourková 9.. - Holubcová 33 (2x3,15/9), Králová 12 (2/2), Šmahelová 6 (4/2), Baťašová 3 (1x3), Ježková 2, Finková 2, Linhartová 2, Votočková 1 (2/1), Všetečková, Švarcová 0

TH: 25/17 - 23/14, trojky: 3 - 3, fauly: 21 - 18, 5 chyb: 1 - 1 (Štursová - Holubcová)