86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
Náročné dva dny na Moravě
24. 03. 2018, Jana Strnadová

O tomto víkendu bylo na programu další dvoukolo žákovské extraligy. Naše hráčky navíc musely dohrávat zápasy minulého kola, které byly z důvodu jarních prázdnin odloženy. Všechny 4 zápasy skončily porážkami.

BK ŽABINY BRNO – BK LOKO TRUTNOV   105:54 (27:12 55:28 73:39)

Paradoxně nejlepší zápas výjezdu jsme sehrály proti tabulkově nejlepšímu celku. Především na útočné polovině jsme předvedly pěkné kombinace, nájezdy a i rychlý protiútok po překonání zónového presu fungoval. Přesto zápas skončil velkým rozdílem, ale náš výkon nebyl zklamáním.

Body: Machová G. 12, Boučková 10 (2x3), Seifrtová 8 (4/2), Machová N. 7 (1/1), Andrlová 6, Černá 4 (4/2), Suchánková 3 (2/1), Týfová 2, Kopecká 2, Kindlová

TH: 9/6

KP BRNO – LOKO TRUTNOV 125:21 (29:8 64:15 97:19)

Ještě týž den, po odpolední pauze, ve které jsme nabíraly síly, jsme se utkaly i s druhým brněnským celkem. Ostudný přístup přinesl ostudný výsledek. Ano nemusely jsme mít síly na vybíhání do rychlého protiútoku, ano nemusely jsme mít síly na návrat do obrany, ale soupeř nás přehrál především na doskoku svoji bojovností. KP Brno potřebovalo na koš poměrně dost pokusů, ale vzhledem k našemu nedoskoku je to nemuselo trápit a koše stejně docílily. Tento výkon naopak byl velkým zklamáním.

Body: Seifrtová 5 (4/1), Kindlová 4 (4/2), Suchánková 4, Boučková 4 (4/0), Andrlová 3 (4/1), Černá 1 (2/1), Kopecká, Machová N., Machová G., Týfová

TH: 18/5

BK HAVÍŘOV – LOKO TRUTNOV    75:54 (20:5 31:19 56:38)

V sobotu jsme se z jižní Moravy přesunuly na severní a i zde odehrály dva zápasy během jednoho dne. Nejdříve jsme nastoupily proti Havířovu, který jsme v domácím prostředí velice potrápily. Bohužel jsme do zápasu vstoupily, jako kdybychom nevěřily, že můžeme sehrát vyrovnaný zápas i zde. Při pohledu na jednotlivé čtvrtiny, je jasné, že právě zde nám zápas utekl. Ani ve 2. čtvrtině, kterou jsme jako jedinou vyhrály, se náš přístup k zápasu příliš nezměnil. Sice jsme hrály celkem dobře i jsme bojovaly, ale potřebnou energii, která nám ubývala, jsme od kamarádek z lavičky nedostávaly a ani na hřišti se hráčky netvářily tak, že konečně hrajeme vyrovnaně. Po poločasové promluvě se náš přístup přeci jen zlepšil, začaly jsme fandit, ale síly už razantně ubyly. Navíc jsme musely brzy řešit problémy s fauly, které vznikaly naprosto zbytečně vždy po našich chybách (ztrátách míče). Kdykoliv jsme se v zápase přiblížili na rozdíl 10-ti bodů, přišla další naše zbytečná chyba a soupeř míč do koše nějak dotlačil. Zápas těžko hodnotit, vzhledem k náročnosti programu OK, ale…

Body: Boučková 13 (1x3, 4/2), Seifrtová 10 (7/2), Suchánková 10 (4/2), Machová G. 5 (4/1), Machová N. 4, Týfová 4, Andrlová 4, Černá 3 (2/1), Kindlová 1 (2/1), Kopecká

TH: 23/11

SBŠ OSTRAVA – LOKO TRUTNOV    97:36 (25:5 50:15 80:19)

Přežily jsme ve zdraví a ještě nám zbyly síly na zpívání do mikrobusu na zpáteční cestu :)

Body: Seifrtová 10 (1x3, 5/3), Boučková 8 (2/0), Suchánková 6 (2/2), Andrlová 3 (2/1), Týfová 2 (2/0), Kopecká 2, Kindlová 2, Machová N. 2 (2/2), Machová G. 1 (2/1), Černá