3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Ostrý start do extraligy
14. 01. 2018, Jana Strnadová

Mladší žákyně si v základní části ligy U14 vybojovaly právo startu v extraligové nadstavbě. A hned první víkend měly možnost naplno poznat kvalitu této soutěže. Proti brněnským celkům schytaly dvě vysoké porážky.

BK LOKO TRUTNOV – KP BRNO  47:103 (15:23 12:37 6:19 14:24)

Vstup do zápasu nebyl vůbec špatný. Dokud nám síly stačily a soupeřova nejlepší hráčka seděla na lavičce, tak se jednalo o poměrně vyrovnaný zápas. My jsme se praly na obranném doskoku a předvedly několik pěkných rychlých protiútoků. Ve 2. čtvrtině již do hry zasáhla Hynková a tu žádná z našich hráček ubránit nedokázala (37 bodů). I druhý poločas se vyvíjel ve stejných vlnách. V útoku jsme si připsaly slušných 47 bodů, ale v obraně jsme soupeři výhru moc neztížily.

Body: Zitová 17 (1x3, 9/8), Suchánková 10 (3/2), Černá 9 (1x3, 2/2), Machová G. 6, Kindlová 3 (2/1), Rózanská 2, Kopecká, Machová N., Pleskotová, Šťovíčková

TH: 16/13

BK LOKO TRUTNOV – BK ŽABINY BRNO  29:142 (7:41 8:44 4:22 10:35)

Jestliže jsme se v sobotu snažily po celý zápas alespoň trošku bojovat, tak v neděli to bylo s přístupem o mnoho horší. Již tradičně na hřišti nechají vše 2-3 hráčky (Machová N., Černá a v poslední době i Machová G.), ale zbytek hráček se jejich neutuchající touhou napravit svoje i týmové zaváhání nenechá strhnout. Soupeř po celý zápas hrál různé styly presové obrany a my jsme si s tím nedokázaly poradit a ztrácely jeden míč za druhým.

Body: Suchánková 8, Černá 7 (2/1), Machová G. 5 (2/1), Machová N. 4, Pleskotová 2, Šťovíčková 2, Kindlová 1 (2/1), Kopecká, Rózanská

TH: 6/3

Premiérový víkend v extralize máme za sebou. Doufám, že všechny hráčky naplno pochopily, v jakém tempu se tato soutěž odehrává a že bez řádného tréninku nemáme nejmenší šanci na úspěch. V tréninku se musíme snažit napodobit zápasové tempo, abychom si zvykly dělat věci pod tlakem a hlavně v únavě. Zvláště v nedělním zápase jsme naprosto propadly v základních věcech – chycení míče, dribling…V extralize není slabého soupeře a je jen na nás, zda se poctivou prací dokážeme posunout a vyrovnat aspoň některým našim soupeřům.