86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
První vítězství v žákovské lize
22. 10. 2018, Jana Strnadová

Dvě utkání v Praze o víkendu čekaly naše žákyně. Po sobotní porážce na USK, si v neděli žákyně připsaly první vítězství, když dokázaly především díky dobré 1.čtvrtině zvítězit na Nuslích.

USK PRAHA – BK LOKO TRUTNOV    87:55   (28:14 46:25 66:46)

Výšková převaha byla jasně na straně soupeře. My jsme se ovšem chtěly poprat o dobrý výsledek a USK zápas co nejvíce znepříjemnit. I přes upozorňování, že nemůžeme hrát se strachem, jsme měly strašidelný vstup do zápasu. Soupeř rychle vedl 9-0 a s námi to nevypadalo vůbec dobře. Krom ustrašeného projevu v útoku jsme vůbec nefungovaly v obraně. USK nemělo nejmenší problém dát koš, stačilo se jen rozeběhnout a hlavně hráčky bez míče byly najednou vždy volné. Zatím v tomto směru není od začátku sezony žádné zlepšení a to je mnohem horší než samotná porážka. Od 2. čtvrtiny jsme se trošku zlepšily, začaly jsme bojovat, malinko bránit a i v útoku jsme začaly lépe spolupracovat. Bohužel po dobrém úseku, kdy jsme byly USK naprosto vyrovnaným soupeřem, přišel úsek, kdy jsme opět nebránily, neběhaly, v útoku sklopily hlavu a nesmyslně najely do 2-3 hráček soupeře. Pokud se nám podaří tyto úseky během zápasů odstranit, můžeme být příště USK vyrovnaným soupeřem po celý zápas.

Body: Boučková 24 (11/6), Týfová 12 (6/4), Plašilová 7 (6/3), Zitová 6 (4/2), Pecháčková 4 (1/0), Zahradníková 2, Křivská, Rosulková, Kulichová, Vargová

TH: 28/15

NOBILES NUSLE – LOKO TRUTNOV 64:67 (14:30 37:46 50:56)

V neděli se odehrál zápas dvou celků, které zatím v lize nedokázaly zvítězit. Pro nás tento zápas začal famózně. Chtělo se nám běhat, bránit, hrát do koše, povzbuzovat se a především díky tomu jsme v 8. minutě zápasu vedly 23:6. Po 1. čtvrtině, která byla jedinou čtvrtinou v zápase, kterou jsme vyhrály, soupeř, domácí lavička i diváci, vypadali smířeně, že ani dnes se vítězství nedočkají. I přes upozornění, že Nusle nebudou hrát celý zápas tak špatně a my se musíme maximálně soustředit, jsme začaly být opět nepozorné v obraně. Až do 17. minuty jsme alespoň byly stále aktivní v útoku + jsme si pomáhaly lehkými koši z rychlého protiútoku a vedly 45:31. Stop, klapka, moc ideální scénář. Po zbytek zápasu jsme si začaly vymýšlet hru, která neměla s basketbalem nic společného, přestaly bojovat a hlavně opět bránit. Soupeř bod po bodu stahoval, diváci začaly výborně povzbuzovat (děkujeme i našim diváků, kteří se nenechali zahambit), lavička dodávala sílu hráčkám na hřišti a my jsme se už nemohly dostat zpět do tempa. Zatímco náskok jsme si vypracovaly pěknou kolektivní hrou a nájezdy do koše, které končily košem nebo faulem, tak jsme začaly koš obstřelovat z dálky, najíždět do 3 hráček atd. Navíc jsme soupeři věnovaly začátečnickými chyby lehké koše – vyřešíme clony při výhozu soupeře z autu, ale necháme si lehce seběhnout hráčku z trojky, která dává koš nebo po našich šestkách hráčka Nuslí zakončuje sama na druhé straně, protože my se při střelbě nepodíváme, kde máme hráčky, o (ne)doskoku ani nemluvím. Soupeř naštěstí několik darovaných příležitostí ještě neproměnil a my tak uhájily těsné vítězství.

Samozřejmě mám radost z prvního letošního vítězství. Nemám, ale radost jak jsme k němu došly. Nemůžeme si po slušně odehraných 17ti minutách začít myslet, že najednou vše umíme, vše půjde samo a soupeř se porazí sám. A místo toho abychom poctivě pracovaly celý zápas a utkání si užily, tak jak jsme si ho užívaly v úvodu, polevíme a do poslední chvíle se musíme strachovat o vítězství. O tomto víkendu jsme ukázaly pasáže, které byly skvělé a věci, na kterých chceme stavět, ale bohužel vždy pak následoval strašný úsek, kde jsme působily jako úplní nováčkové. Musíme se pokusit tyto pasáže odstranit, abychom byly úspěšným TÝMEM.

Body: Boučková 17 (7/3), Plašilová 14 (12/4), Týfová 13 (4/3), Zitová 11 (2/1), Kulichová 6, Křivská 4, Zahradníková 2, Rosulková, Pecháčková, Vargová

TH: 25/11