16 let |           |
99 Vargová Veronika
Hradecký víkend o skóre pro nás
10. 12. 2017, Michal Martišek

Bilance 1-1 a lepší vzájemná utkání pro Trutnov, to je bilance víkendových derby v extralize juniorek.

LOKO TRUTNOV - SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 76 : 51 (16:8,33:19,51:33)

Na utkání jsme opět nastoupili ve výrazně okleštěné sestavě, když nám pro zranění / nemoc chyběly - Štěbetáková, Králová, Holubcová, Šmahelová, Ježková, Votočková, s tréninkovým výpadkem se praly Šimková, Patočková, Vymazalová a po delší pauze se poprvé v sezoně představila Lačná. S ohledem na počet hráček byla z "béčka" žen povolána k zápasu i Vlková.

Po rozpačitém úvodu (2:4), jsme si dokázali postupně vybudovat mírný náskok, který se do konce čtvrtiny ustálil na 8 bodech (16:8). Soupeři jsme následně dovolili se přiblížit na rozdíl 4 bodů (16:12), abychom si po trojce Přenosilové (26:16) poprvé v zápase vypracovali dvouciferný náskok. Do poločasu jsme ho dokázali ještě vylepšit na 33:19. Po přestávce se 6 min. rozdíl v skóre dramaticky neměnil, až do momentu, kdy jsme po rychlých protiútocích a koších Patočkové a Rylichové odskočili na 49:29. V poslední čtvrtině jsme už kontrolovali průběh zápasu a připsali si 3. výhru v řadě.

Body: Patočková 15 (3/1), Přenosilová 15 (2x3,4/3), Vymazalová 12 (1x3,4/3), Rylichová 12 (2/0), Vašáková 9 (3/3), Šimková 8, Lačná 5 (1x3), Baťašová, Vlková 0 - Natabou 25, Otkhmezuri 12, Pilařová 6, Fišerová 4, Poláčková 4.

TH: 20/12 - 12/8, trojky: 4 - 1, fauly: 15 – 13

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ - LOKO TRUTNOV 75 : 62 (16:8,30:29,51:45)

Oproti sobotnímu zápasu jsme do Hradce cestovali bez Patočkové a Rylichové (zápas ŽBL), přímo "z postele" po nemoci však přicestovali Králová s Ježkovou a také se připojila Švarcová. Po trojkách Králové a Vymazalové jsme vedli 0:6 a následně v 3. minutě dokonce 2:10, ale ve zbytku čtvrtiny už jsme neskórovali, čímž jsme domácím darovali vedení 13:10.

V druhé části jsem si opět vzpomněli, že basketbal se hraje i na koše a postupně si vypracovali 4 bodový náskok (15:19 a 17:21). Ani ten však dlouho nevydržel a soupeř sérií 13:3 otočil na 30:24. Poslední domluvená akce skončila faulem a 2 úspěšnými šestkami Vašákové. Následně jsme zkusili získat míč, což se povedlo Vymazalové, která našla Královou a ta trojkou s klaksonem snížila na poločasových 30:29.

V třetí čtvrtine si domácí hráčky rychle vybudovaly šestibodový náskok, který šest minut před koncem navýšily až na dvojciferný rozdíl (61:49). I přes značně ubyvající síly jsme se dokázali několikrát dostat na dostřel (63:57 a 67:62), ale na obrat už nám bohužel síly nestačil a domáci celek vedený gruzínskou reprezentantkou Okthmezuri (nejlepší střelkyně ME U18 skupiny B) si výhru ustrážil.

Body: Otkhmezuri 19, Natabou 15, Poláčková 14, Fišerová 12.. - Králová 21 (3x3,4/4), Lačná 16 (1x3,5/3), Vašáková 12 (8/6), Šimková 8, Vymazalová 4 (1x3, 2/1), Přenosilová 1 (2/1), Baťašová, Ježková, Švarcová 0

TH: 14/12 - 21/15, trojky: 1 - 5, fauly: 19 – 18

Vzhleldem k okolnostem - zdravotní (dlouhodobé zranení/aktuální nemoci), logistické (krytí zápasu se ŽBL), mužeme víkendovou bilanci 1:1 se vzájemným skóre +12 považovat za úspěch. Chceme věřit, že se do odvetné části dáme zejména po zdravotní stránce dohromady a budeme moci zabojovat o co nejlepší postavení do playoff.