49 Zahradníková Anna
16 let |           |
99 Vargová Veronika
Juniorky jeden zápas od ukončení sezóny

Dvě porážky si připsaly juniorky v hale BA Sparta na Stodůlkách. V obou zápasech propadly zejména ve druhé čtvrtině a Pražanky tak budou mít 7. dubna v Trutnově mečbol.

Nemá smysl vypisovat všechny absence. Prostě se stalo, a musíme se s tím vyrovnat. Ani domácí celek nebyl zcela kompletní (ač oslabení o Kolegarovou je počtově výrazně nižší než na naší straně).

V sobotním zápase jsme se drželi 14. minut do stavu 30:27. Ve zbytku poločasu jsme ale nedali ani bod, často i proto, že těchto šest minut byl pod naším košem všechno faul a pod soupeřovým nic. Z naší osmičlenné sestavy tak měly čtyři hráčky tři osobní chyby, naše možnosti střídat byly minimální, a o všem vypovídá statistika trestných hodů za první poločas - domácí jich stříleli 18, zatímco my 2. Arbitři si tímto utkání výrazně ulehčili..

Ve druhém poločase, ač Sparta bránila stejně agresivně, a ani my jsme si neodpustili nějaké hloupé zákroky na střelce, se poměr pískání zcela otočil. Přitom se jednalo o naprosto stejný styl obou celků, ale najednou, za rozhodnutého stavu, každý sparťanský kontakt byl faul, naopak nám několik zákroků, výrazně horších než v prvním poločase (kdy se pískal i špatný pohled), prošlo.

To už však s ohledem na naší slabou obranu nemohlo nic změnit na naší porážce.

BA SPARTA - LOKO TRUTNOV  84 : 65  (23:16,45:27,68:45)

Body: Sklenářová 29, Jindrová 21, Halátková 11, Rosecká 11... - Rylichová 21 (1x3,8/6), Lačná 17 (4x3,6/3), Šimková 11 (6/5), Vymazalová 7 (2x3,2/1), Ježková 5 (1x3), Vašáková 4 (2/0), Šmahelová, Votočková 0

TH: 27/19 - 24/15, trojky: 7 - 8, fauly: 21 - 23

Zatímco v sobotu byly našimi hlavními problémy obrana, ztráty a fauly (a jejich již zmíněné naprosto nejednotné posuzování v jednotlivých čtvrtinách), tak v neděli byl problém výrazně prostší - neschopnost dát koš. V první čtvrtině jsme vedli až o devět bodů, ale mohli jsme vést i výrazně více, ale neproměnili jsme ani nejvyloženější příležitosti. A tím jsme dali Spartě šanci aby se chytila a zápas otočila, jelikož naše produktivita se postupem času nezlepšovala, právě naopak (prvních devět minut druhé čtvrtiny jsme dali jeden koš).

I úvod druhého poločasu patřil našim soupeřkám a opět bylo definitivně rozhodnuto již během třetí části. Zopakovali jsme tak problém z minulých dvou let, kdy jsme v play-off zaznamenali podobné střelecké výpadky a neschopnost proměnit ani ty nejvyloženější šance.

BA SPARTA - LOKO TRUTNOV  67 : 46  (13:14,30:20,53:35)

Body: Sklenářová 18, Jindrová 17, Halátková 11.. - Rylichová 12 (1x3,6/3), Vašáková 7 (2/1), Šmahelová 6 (3/2), Vymazalová 5 (1x3), Holubcová 5 (2/1), Ježková 4 (2/2), Lačná 4 (1x3,2/1), Šimková 2, Votočková 1 (2/1)

TH: 29/20 - 19/11, trojky: 5 - 3, fauly: 22 - 24

Komentář trenéra Martiška: První zápas rozhodly 2 klíčové faktory. Soupeři jsme dovolili 18 bodů z druhé resp. třetí šance (po útočném doskoku) a alarmujících 35 !!! po našich ztrátách. 53 bodů, čili více než 60% z celkového počtu, jsme trestuhodně věnovali našemu soupeři.

Druhé utkání zase rozhodlo, že jsme si při výborné obraně v první čtvrtině, kdy Sparta dala v úvodních 6min. pouze 2 body, nevybudovali větší náskok - vyložených příležitostí jsme měli více než dost. Naše střelecké trápení se pak přeneslo do zbytku celého zápasu a 46 bodů na výhru nemůže stačit.

První dva zápasy nám ukázaly téměř všechno. Víme co nám dělá největší problémy (dlouhodobě, nejen v playoff) a naopak také jsme si dokázali, že mnoho činností funguje, jen je potřeba je důsledně dodržovat během celého utkání. Pozitivem je také, že každá hráčka, včetně lavičky a zraněných (a že jich nebylo málo), se neustále hecovala, povzbuzovala, a to i v momentech, kdy už bylo o výsledku rozhodnuto. Bojovali jsme až do konce - jak se na playoff patří.

S mírnou nadsázkou by se dalo říct, že recept na třetí zápas je velice jednoduchý - musíme zkombinovat útok z prvního zápasu a obranu z druhého a v domácím prostředí určitě můžeme pomýšlet na prodloužení či případné vyrovnání série.

stav série: 2:0

3. zápas 7. dubna 14:30 Trutnov - BA Sparta (hala ZŠ Komenského)

případný 4. zápas 8. dubna 10:00 Trutnov - BA Sparta (hala ZŠ Komenského)