99 Vargová Veronika
Juniorky o víkendu s bilancí 1:1
18. 02. 2018, Michal Martišek

Extraligové juniorky o víkendu hostily Strakonice a Spartu. Úspěšné byly na 50%, když v sobotu dokázaly porazit Strakonice, v neděli na Spartu nestačily.

V sobotu jsme nastoupili proti papírově slabšímu soupeři ze Strakonic. Až na rozpačitý úvod jsme měli průběh prvního poločasu pod kontrolou. V závěru poločasu soupeř mírně skóre zkorigoval, když nás přibrzdilla zónová obrana, do které jsme se nedokázali prosazovat. Ve druhém poločase jsme už hráli opět koncentrovaně a zápas jsme v poklidu dovedli do vítězného konce.

BK LOKO TRUTNOV – BK STRAKONICE 78:38 (27:12, 40:24, 62:34)

Body: Lačná 20 (1x3, 3/3), Rylichová 18 (1x3, 5/5), Šmahelová 11 (1/2), Holubcová 11 (1x3, 4/4), Štěbetáková 10, Vymazalová 3 (1/2), Baťašová 3 (1x3), Šimková 2 Votočková 0, Švarcová 0 – Suchanová 9, Ovsajnniková 8, Brušáková 8

TH: 14/16 – 5/16, trojky 4-1, fauly 14-16

V neděli nás čekal soupeř odlišného kalibru - aktuálně druhý tým tabulky BA Sparta Praha. K zraněným a nemocným hráčkám (Králová, Patočková, Vašáková) se po sobotě přidala i Šmahelová. V okleštěné sestavě jsme hráli vyrovnaně 5 min., po kterých se dostavil první "výpadek" v koncentraci, díky čemuž získal soupeř 10ti bodový náskok. Ve druhé části hry jsme po timeoutu za stavu 18:31 začali opět plnit své povinnosti, což se pozitivně promítlo i do skóre, když jsme se dotáhli na 32:35. Opět škoda, že poslední 2min. jsme už žádný bod nepřidali, ale poločasový bodový rozdíl (32:40) nám stále dával naději na zvrat v zápase.

Začátek druhého poločasu byl velice podobný začátku zápasu, když jsme první 3-4 min. drželi přijatelný rozdíl až do stavu 40:46. Pak jsme ale soupeři dovolili 2 trojky za sebou, po kterých následovaly 3 útočné doskoky trestané košem nebo šestkami a rázem byl rozdíl 17ti bodový. Od tohoto momentu si už zkušené hráčky Sparty průběh zápasu pohlídaly. Místy až 30 bodový náskok se nám v závěru podařilo snížit na konečných 63:88.

BK LOKO TRUTNOV – BA SPARTA PRAHA 63:88 (14:24, 32:40, 46:67)

Body: Rylichová 19 (1x3, 8/10), Štěbetáková 10 (2/3), Lačná 9 (3/5), Holubcová 8 (1x3, 1/2), Vymazalová 8 (2/2), Votočková 4, Šimková 3 (1/2), Baťašová 2, Švarcová 0 – Jindrová 27, Sůvová 17, Rosecká 14

TH: 17/24 – 26/30, trojky 2-9, fauly 22-22

Čekají nás poslední dva zápasy základní části (Jablonec / Slovanka), po kterých se definitivně dozvíme jméno našeho soupeře v playoff. S největší pravděpodobností to bude právě náš dnešní soupeř. Do začátku vyřazovací části máme ještě dostatek času se důkladně připravit, ale potřebujeme se v první řadě dát dohromady zejména po fyzické stránce a vyléčit se ze všech zranění a nemocí, které nás celou sezónu výrazně limitují. Chci věřit, že právě v tomto období si to hráčky uvědomí a budou se snažit, co nejvíce předcházet zraněním a nemocem, které dokáží ovlivnit svou životosprávou, správným oblečením, či jinými maličkostmi, které v konečném důsledku mohou znamenat velmi mnoho.