60 Prokůpková Mariana
63 Schubertová Rosa
Starší minižákyně zakončily oblastní přebor U13 v Pardubicích
19. 03. 2017, Jana Strnadová

K posledním zápasům oblastního přeboru U13, který se letos hraje zároveň jako kvalifikace na MČR jsme vyrazily do Pardubic. Dlouho nebylo vůbec jisté, zda k zápasům odcestujeme, vzhledem ke zdravotním potížím týmu, ale nakonec se podařilo zdravotní neduhy vyléčit a zápasy jsme tedy mohly odehrát.

STUDÁNKA PARDUBICE – LOKO TRUTNOV  69:29 (28:4 38:7 57:16)

Hráčky byly po celý zápas rozděleny na dvě pětky. 1. čtvrtinu zahájily ty zkušenější na obou stranách. Na ně samozřejmě byly kladeny větší nároky. My jsme chtěly bojovat bez ohledu na výsledek a soupeři zápas co nejvíce znepříjemnit. To co se ale odehrávalo na hřišti prvních 6 minut, nejde pojmenovat jinak než ostuda. Naše hráčky naprosto bez zápalu a bojovnosti prohrály úvod zápasu 22-0 a na polovinu soupeře jsme se podívaly zřídka kdy. Pokud si hráčky nenechají poradit a nechají se každý útok zdvojit u lajny a nebojují při doskoku, tak se nedá hrát s nikým. Jak by se mělo bojovat, ukázala druhá sestava. I přes značně menší vzrůst a minimální zkušenosti s kategorií U13 sehrály s domácími vyrovnanou čtvrtinu a především v obraně pěkně zabojovaly. Ve 3. čtvrtině konečně „zapla“ i sestavě se zkušenostmi z ligy U14. Úvodních 5 minut opanovaly 7-2 a na hru se konečně dalo koukat. Ale pak nám klasicky došly síly a nám když dojdou síly, přestaneme plnit veškeré pokyny, bránit, doskakovat, soustředit se na každou činnost a dělat vše na 100% i za cenu sebeobětování – výsledek tří minut 17-2 pro domácí a pro nás zkažený dojem ze čtvrtiny. V poslední části jsme ještě vylepšily výkon ze 2. čtvrtiny a poslední úsek hry dokonce vyhrály 13-12! Celá druhá šestka zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost, starší hráčky by měly koukat, jak se na hřišti má bojovat. Zvláštní pochvalu pak zaslouží Vikča Kulichová, která sehrála teprve 3. zápas v této kategorii a krom dobré obrany přidala i 7 bodů v útoku a dobrý nebojácný výkon.

Body: Kulichová 7 (3/1), Rozánská 6 (3/2), Machová N. 4, Boučková 4, Zitová 3 (2/1), Šťovíčková 2, Pleskotová 2, Lannen 1 (4/1), Machová G. 0 (6/0), Rosulková, Pánková

TH: 18/5

STUDÁNKA PARDUBICE – LOKO TRUTNOV  97:26 (28:10 44:13 69:18)

2. zápas začal parádně. Po 3 odehraných minutách stav 6:6 a i hra vypadala vyrovnaně. Následně se stalo to, co první zápas. Při úbytku sil jsme se nedokázaly namotivovat, ani hráčky z lavičky nepodpořily kamarádky na hřišti a úsek 22-4 pro Studánku rozhodl zápas. Zbytek zápasu byl zcela jednoznačný. Ani v jedné čtvrtině jsme se následně nedonutily k maximální bojovnosti. V obraně jsme stále bránily špatně a i přes několikanásobné upozorňování si hráčky prostě nedaly poradit jak bránit. V poslední čtvrtině to byl již zmar a nechybělo mnoho a málem jsme obdržely nepopulární „stovku“.

Body: Machová G. 4, Rozánská 4, Boučková 4, Zitová 4 (2/0), Šťovíčková 3 (2/1), Machová N. 2, Kulichová 2, Rosulková 2, Pleskotová 1 (2/1), Lannen, Pánková

TH: 6/2

V oblastním přeboru jsme obsadily poslední 5. místo, když jsme dokázaly porazit jen 2x Jablonec. Ten porazil  2x nás, ale na rozdíl od nás dokázal porazit ještě Jičín. Logicky jsme tak nepostoupily na MČR a ani na Final 4 oblastního přeboru. Některé zápasy byly podařené (domácí zápasy s Jičínem – možná jediný zápas v kompletní sestavě), ale ve většině zápasů jsme mohly podat mnohem lepší výkon. Velmi nás brzdila neúplná sestava a to jak na zápasy, kdy jsme jen málokdy nastoupily v kompletní sestavě, tak hlavně velká absence na trénincích některých hráček byla pak znatelná i v zápasech. Velice pozitivní je nasazení mladších hráček do zápasů, kde v žádném případě nehrály druhé housle.