18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Dohrávka ŽBL se proměnila v přestřelku, 83 bodů na Žabinách nestačilo

Basketbalistky BK Loko Trutnov dokázaly navázat na výborný výkon ze sobotního zápasu na nymburské palubovce a také v Brně na Žabinách se prezentovaly velice dobře. Dohrávané utkání 4. kola ŽBL se proměnilo v přestřelku, ve které uspěl domácí tým 99:83. Žabinám výrazně pomohla k vítězství trutnovská odchovankyně Petra Záplatová, která nastřílela 8 trojek a celkem 29 bodů.

Trutnovská rodačka a odchovankyně Petra Záplatová zářila, nastřílela 29 bodů.

U Lokomotivy se nejvýrazněji v sezoně prosadily obě americké akvizice. Jordan Adams zaznamenala 24 bodů a 10 doskoků (další double-double), Brittany Carter se postarala o 23 bodů.

BK Žabiny Brno - BK Loko Trutnov 99:83 (34:31, 58:54, 80:68). Body: Záplatová 29, Vacková 22, Matuzonyté 21, Adamcová 7, Dudášová a Stoupalová 5, Šoukalová 4, Malečková a Křivánková 3 - Adams 24, Carter 23, Šípová a Potočková 8, Kozumplíková 7, Králová 6, Skutilová 4, Rylichová 2, K. Holubcová 1. Rozhodčí: Karafiát, Zatloukal, Hecl. Fauly: 20:25, TH: 25/19 - 23/18. Trojky: 14:7. Diváci: 98.

Hned od začátku se oba týmy pustily na Rosničce do střeleckých dostihů. Za první čtvrtinu stihly nasázet 65 bodů a za první poločas 112 bodů! Na ženskou ligu unikátní střelecké představení přineslo rozhodnutí ve třetí čtvrtině, ve které Žabiny poprvé získaly výraznější náskok (27. minuta 72:60). Dvouciferný bodový odstup už Lokomotiva naháněla v závěrečné části marně. Přesto opět podala dobrý výkon, který je příslibem před nedělním domácím utkáním proti BLK Slavia Praha a také pozvánkou do hlediště.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Minimálně první poločas se musel líbit všem fanouškům basketbalu, nám trenérům už trošku méně. Už dlouho jsem neviděl v ženském zápase skóre 58:54 po prvním poločase. Hrálo se velice ofenzivně. Bylo jasné, že tohle tempo nemůže vydržet celý zápas, a bylo jen otázkou času, u koho to přijde dřív. Domácí hráčky nám ve třetí čtvrtině utekly. Snažili jsme se dostat zpátky do zápasu, podařilo se nám rozdíl ve skóre snížit, ale Žabiny jsou v současnosti natolik zkušeným družstvem, že si svoje vedení pohlídaly. Našim holkám nemám co vyčíst. Po sobotním výkonu v Nymburku jsme opět dokázali, že můžeme hrát vyrovnaně s týmy z první šestky. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství."

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: "Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic lehkého, a to se přesně ukázalo. Mám pocit, že se první poločas hrál úplně bez obran, pěkné utkání pro diváka, ale ne pro trenéry. My jsme v obranné fázi nechali dostat do hry obě zahraniční akvizice Trutnova. Do druhého poločasu jsme si řekli, že chceme nastoupit trošku jinak, že zastavíme přechodovou fázi soupeře, na které je logicky z důvodu malých výškových dispozic jejich hra postavena, což se nám docela dařilo. Zápas byl dlouho vyrovnaný a otevřený. Nám vycházely situace, kdy v prvním poločase jsme využívali vnitřní prostor a všechny míče jsme směřovali na Justinu Matuzonyté a ve druhém poločase, kdy se na to Trutnov připravil, nám naštěstí vycházely situace kick-out nebo inside-out po výhozu na trojkový oblouk."

Příští zápas - neděle 28. října 17:00: BK Loko Trutnov - BLK Slavia Praha