24 Strýčková Tereza
18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Místo v Uffu ve sportovní hale. Hradecká Filharmonie koncertovala v Trutnově fotak

Tradiční východočeské derby v 11. kole ŽBL vyhrály hradecké lvice po zdrcujícím nástupu do zápasu v Trutnově. Po první čtvrtině byl výsledek 14:38, který určil vývoj celého utkání. Lokomotiva poprvé v sezoně prohrála doma. Diváci podpořili v předvánoční charitativní akci více než 4 tisíci korunami Stacionář mezi mosty Trutnov, když nakupovali sladké výrobky z kuchyně trutnovských hráček.

V předvánoční charitativní akci trutnovské hráčky napekly fanouškům dobroty. Foto: Jan Bartoš

Hradecká Filharmonie vystupovala v neděli večer v Trutnově. Jen si spletla místo. Místo ve Společenském centru Uffo koncertovala ve sportovní hale ZŠ Komenského. To, co předvedl dámský orchestr pod taktovkou dirigentky Romany Ptáčkové, byla basketbalová symfonie. Špičkovým výkonem nedal viditelně nervózním domácím hráčkám šanci. Na hřišti naprosto dominoval, sázel jeden koš za druhým, naprosto eliminoval trutnovské zbraně a ukázal, že se na derby perfektně připravil.

Ligový debut absolvovala ve velkém východočeském derby šestnáctiletá Aneta Finková, po středeční premiéře v Ostravě přidala druhý start a první v domácím prostředí stejně mladičká Klára Drbohlavová.

BK Loko Trutnov - Sokol Nilfisk Hradec Králové 59:80 (14:38, 32:52, 45:64). Body: Adams 17, Potočková a Kozumplíková 10, Carter a Rylichová 8, Šípová 6 - Likhtarovic 16, Kulichová 14, Klaudová 12, Minarovičová a Effangová 8, Marečková a Bura 7, Zavázalová 6, Vojtíková 2. Rozhodčí: Vávrová, Jeřáb, Musil. Fauly: 12:16, TH: 18/13 - 12/8, trojky: 4:4, diváci: 820.

Po čtyřech domácích výhrách Lokomotiva narazila na silného, maximálně koncentrovaného soupeře, který rázně ukončil její úspěšnou sérii a zastavil také šňůru čtyř trutnovských vítězství v řadě v ŽBL. Bylo víc než patrné, že si Hradec dává velký pozor, aby ho domácí tým nezaskočil. Předchozí výsledky mu posloužily jako silné memento.

Naproti tomu hráčky Lokomotivy tentokrát okatě svazovala nervozita, kterou setřásly až v momentě, kdy vysoko prohrávaly. V 11. minutě to už bylo o 27 bodů 14:41! Vymalováno bylo v plné trutnovské hale ale již po pěti minutách, kdy diváky udivil stav 3:24. Hradecká souhra, která využívala výškové dominance pod košem (Petra Kulichová 11 bodů v první čtvrtině, celkově doskoky 36:63), doplněná zabijáckými koši s faulem, vtiskla zápasu jednoznačný vývoj.

Přibržděná Lokomotiva začala nabírat páru od druhé čtvrtiny. Na zdramatizování souboje to sice stačit nemohlo, přesto se začala odehrávat na hřišti vyrovnanější partie. Hradec výrazně ubral ze svého koncertního vystoupení, střelecký apetit mu vychladl. Za druhou, třetí a čtvrtou čtvrtinu dal dohromady už jen 42 bodů (v první 38).  Přidal k tomu také 29 ztrát. Obrovské manko 14:41 Trutnov stáhnul v 16. minutě na 28:43 a nadále projevoval zřetelné úsilí dosáhnout před skvělou basketbalovou návštěvou co nejlepšího výsledku.

Pěkným gestem potěšil po zápase trutnovské hráčky hradecký fanoušek, který každé z nich daroval vánoční pozornost.