18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Tohle byla paráda! Trutnov porazil po výborném výkonu Slavii fotak

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy podtrhly vydařený vstup do letošní sezony ŽBL nedělním vítězstvím nad pražskou Slavií, kterou porazily po výborném výkonu 75:62. Dramatické utkání se hrálo ve skvělé atmosféře, kterou obstarali fanoušci obou týmů. Slavnostní úvod patřil operní zpěvačce Ivetě Aman, která v den 100. výročí založení Československa působivě zazpívala státní hymnu. V příštím domácím zápase nastoupí Trutnov v neděli 11. listopadu v 17:00 proti KP Brno.

Radost z cenného vítězství.

Lokomotiva vyhrála také třetí domácí zápas sezony. Tým trenéra Michala Martiška hrál s velkou chutí a energií, jeho basket bavil diváky. Zároveň potvrdil, že dobré a odhodlané výkony na palubovkách favorizovaných soupeřů Nymburka a Žabin nebyly náhodné.

Po šesti odehraných utkáních má Trutnov v ŽBL bilanci 3 vítězství, 3 porážky. V příštím střetnutí ho čeká v Brně Teamstore. "Tajně jsme doufali v takovou bilanci. Jsem rád, že jsme dokázali zvítězit ve všech domácích zápasech," řekl trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek. "Nesmíme se uspokojit a naopak pokračovat v nastoupeném trendu, soustředit se na nejbližší utkání. Celkovou bilanci budeme počítat až na konci základní části," dodal.

BK Loko Trutnov - BLK Slavia Praha 75:62 (22:19, 39:37, 59:56). Body: Carter 21, Rylichová 15, Kozumplíková 14, Adams 11, Šípová 8, Vašáková 4, Potočková 2 - Jindrová a Bakajsová 11, Pohunková 9, Canty a Wingate 8, Theiner 7, Jamison-Myers 4, Vondráčková 3, Koop 1. Rozhodčí: Kapaňa, Holubek, Neuman. Fauly: 15:21, TH: 23/19 - 14/12, trojky: 8:4, technické chyby: 1:1 (4. Adams - 34. Wingate), diváci: 450.

Tenhle zápas ženské ligy měl šťávu. Nalily mu ji jak oba týmy dramatickým soubojem, plným velkého nasazení a zajímavých situací, tak fanoušci Trutnova a Slavie, kteří vytvořili perfektní diváckou kulisu.

Nažhavená Lokomotiva byla od začátku plná entuziasmu a po šesti minutách se dostala do osmibodového vedení 15:7. Slavia však její nápor zastavila, během tří minut vyrovnala na 19:19 a také si vzala vedení na svoji stranu (25:28). Velký souboj gradoval ve třetí čtvrtině. Trojka Pohunkové poslala Slavii ve 28. minutě do pětibodového náskoku 51:56, ale pak přišel jeden z klíčových okamžiků. Trojka Carter a pět bodů Kozumplíkové znamenaly obrat skóre na sklonku třetí čtvrtiny (59:56).

Rozhodnutí přineslo prvních pět minut poslední části. Trutnov v nich zdemoloval soupeře 12:2 a získal klíčový náskok 71:58. Slavia zaznamenala ve čtvrté čtvrtině jen šest bodů, svoji snahu potopila obrovským počtem třiceti ztracených míčů. Lokomotiva si zaslouženě užila ovace spokojených diváků a těší se na další domácí utkání v neděli 11. listopadu proti KP Brno.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Velké poděkování patří našim i slávistickým fanouškům. Byl to fantastický zápas ve výborné atmosféře, ve které byla radost hrát. Utkání se muselo líbit každému, kdo na něj přišel. Po předchozích zápasech v Nymburku a na Žabinách jsme dokázali, že umíme nejen hrát se silnějšími soupeři, ale také je můžeme i porážet. V utkání bylo hodně kritických momentů, které jsme na rozdíl od zápasů s Nymburkem a Žabinami ustáli. Plnili jsme do puntíku taktické pokyny. Aktivní hrou jsme donutili soupeře k neskutečnému množství chyb, které jsme využívali a trestali lehkými koši. To rozhodlo."

Martin Stavěl, trenér BLK Slavia Praha: "Zápas zkopíroval naše utkání v Trutnově v předchozích dvou letech. Znovu jsme přijeli jako mírní favorité a potřetí za sebou jsme tady prohráli. Myslím, že výhra Trutnova byla zasloužená, protože víc chtěl. Nás nejvíce limitoval neuvěřitelný počet ztrát (30), z nichž patnáct bylo velmi hloupých, soupeř se dostával k volným střelám. K tomu všemu jsme absolutně střelecky vyhořeli ve čtvrté čtvrtině. Nedali jsme ani několik volných dvojtaktů, při kterých už ani nebyl obránce. Porazili jsme se sami. Hlavním důvodem byly naše ztráty. Pokud ubráníme či doskočíme, tak místo toho, abychom balón v klidu podrželi a zahráli to, co umíme a máme, ho ztratíme. A když to tímto způsobem uděláme ve čtvrté čtvrtině třikrát-čtyřikrát za sebou, tak nemůžeme utkání vyhrát."

Další výsledky 7. kola: Hradec Králové - KP Brno 78:74, Slovanka MB - Nymburk 52:57, Žabiny - Strakonice 84:47, USK Praha - Teamstore Brno 123:12.

Příští zápas - neděle 4. listopadu 17:00: Teamstore Brno - BK Loko Trutnov