18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Lokomotiva prohrála na Žabinách

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály v 10. ŽBL na palubovce brněnských Žabin 55:62. Ve vyrovnaném utkání byl rozhodující nástup do poslední čtvrtiny, ve kterém si Žabiny vytvořily jedenáctibodový náskok. Závěrečný mohutný finiš Lokomotivy na obrat skóre nestačil.

Basket Žabiny Brno - BK Loko Trutnov 62:55 (14:13, 29:27, 42:39). Body: Adamcová a Stoupalová 14, Hausknechtová 10, Křivánková 9, Švrdlíková 8, M. Vacková 5, Šoukalová 2 - Snyder 15 (13 doskoků), Kozumplíková 13, Rylichová 12, Goff 7, Brandao 5, A. Vacková 2, Vašáková 1. Rozhodčí: Vávrová, Lukeš, Linhart. Fauly: 16:20, TH: 18/12 - 16/12, trojky: 4:3.

V prvním poločase si udržovalo mírný náskok domácí družstvo, které v 17. minutě odskočilo na rozdíl osmi bodů (24:16). Hostující tým zaznamenal do té doby pouze šestnáct bodů, za poslední tři minuty prvního poločasu jich potom dal jedenáct. K soupeři ho výrazně přiblížila trojka Kozumplíkové na 24:21. V úvodu druhé půle Trutnov přetočil skóre ve svůj prospěch na 29:31. Vedení ovšem dlouho neudržel, domácí hráčky ho získaly rychle zpět. Výraznou komplikací byl navíc pro Lokomotivu čtvrtý faul nejlépe doskakující hráčky Snyder, která měla v té době na kontě 13 bodů a 11 doskoků. Do poslední čtvrtiny vstoupily Žabiny úsekem 10:2, což znamenalo klíčový bodový odstup 52:41. Do konce zápasu chyběly čtyři minuty. Trutnov dal za šest minut jen dva body, ale v závěru se vyhecoval a mocně dotahoval. Osmnáct sekund před koncem utkání dokonce Goff ztenčila rozdíl na jediný koš 57:55! Brňanka Adamcová proměnila pouze jeden trestný hod na 58:55 a Lokomotivě zbývalo šestnáct sekund na možnost vyrovnání. Nájezd Američanky Goff pod koš ovšem nebyl úspěšný a Žabiny na druhé straně potvrdily těsnou výhru z trestných hodů.

První polovinu základní části zakončí trutnovský tým v sobotu na Slavii.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: „Myslím, že jsme na naše poměry odehráli velice solidní utkání, které se při troše štěstí dalo vyhrát. Rozhodlo jenom několik detailů a pár momentů. Kdybychom v určitou chvíli neztratili míč nebo trefili nějakou střelu, tak utkání mohlo skončit velkým překvapením. Domácí využili toho, že přece jenom mají 7 dospělých hráček, my jich máme 5 a z toho bohužel Snyder měla 4. osobní chybu ve 26. minutě, což byl asi rozhodující moment tohoto zápasu. Když se podíváme na bilanci účasti na hřišti, tak se Snyder na hřišti jsme vyhráli o 7. Bohužel musela být dlouhé minuty mimo hřiště a domácí natáhli rozdíl na 11. I když jsme se půl minuty do koncem dostali na dva body, tak už jsme výsledek nedokázali otočit. Vzhledem k tomu, že jsme v tomto týdnu v podstatě ani jednou netrénovali 5 na 5, museli jsme si k tomu brát kadetky, abychom mohli trénovat, tak je pro mě tento výkon milým překvapením. Na druhou stranu, kdybychom trefili nějakou otevřenou střelu nebo nezahodili z pod koše na začátku utkání, tak se utkání mohlo vyvíjet jinak. Jdeme nahoru, ale my tu jednu výhru navíc, díky našemu nesmyslnému propadáku doma proti Ostravě, někde potřebujeme získat. Jen škoda, že to nebylo dnes."

Jakub Gazda, asistent trenéra Basket Žabiny Brno: "Průběh utkání byl přesně takový, jaký jsme očekávali. Trutnov hrál svoji rychlou, agresivní a dobře organizovanou hru. Pro nás byl zápas specifický i tím, jak probíhal celý tento týden. Od úterý do pátku jsme cestovali po Rumunsku, kde jsme odehráli dvě utkání Středoevropské ligy CEWL. Vrátili jsme se v pátek ráno a celý den měly holky volno, aby dospaly čas, strávený na cestách. V sobotu jsme je dávali dokupy pod vedením kondičního trenéra a fyzioterapeuta. Tím byla příprava na tento zápas dost specifická a improvizovaná. Trutnov hrál téměř po celou dobu zápasu zónovou obranu, do které se bohužel moc pěkný basketbal hrát nedá. O to víc si cením toho, že jsme v sobě našli zbytky sil, zápas urvali a dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat Trutnovu za ochotu přeložit utkání a vyměnit si pořadatelství, čímž nám ušetřili další dlouhé cestování v tomto týdnu."