18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

První domácí zápas přinesl Lokomotivě výhru nad Slovankou fotak

Výborné utkání přivedly basketbalistky BK Loko Trutnov k vítězství nad Slovankou MB 86:70. Zápas byl dlouho velice vyrovnaný, domácí tým prohrál první poločas 35:37. Lokomotiva rozhodla o vítězství ve třetí čtvrtině, kdy šel její výkon nahoru a získala rozhodující náskok. Druhý poločas vyhrála 51:33.

...

BK Loko Trutnov - Slovanka MB 86:70 (23:22, 35:37, 58:51). Body: Carter 18, Rylichová 14, Adams 13 (14 doskoků), Kozumplíková 12, Šípová 10, Králová a Vašáková 6, Potočková 3, Skutilová a Šimková 2 - Vorlová 22, Satoranská 16, Motyčáková a Ondroušková 10, Opočenská 5, Rybová 4, Klokočníková 3. Rozhodčí: Blahout, Kubiš, Křičková. Fauly: 32/25 - 16/12, trojky: 3:4, 5 osobních chyb: 1:2 (Potočková - Motyčáková, Vorlová), diváci: 320.

Utkání bylo věnováno památce dlouholetého funkcionáře trutnovského basketbalového klubu, bývalého předsedy oddílu, předsedy Krajského výboru basketbalového svazu, ligového rozhodčího a komisaře MUDr. Vladimíra Dolejšího, který zemřel v sobotu po dlouhé nemoci ve věku 77 let. Aktéři zápasu a diváci uctili památku Vladimíra Dolejšího minutou ticha před začátkem utkání.

Zlepšeným týmovým výkonem ve druhém poločase, při kterém se všechny hráčky zapsaly do střelecké listiny a kompletní základní sestava dosáhla na dvoucifernou hranici, si Lokomotiva zajistila první vítězství v nové sezoně. V prvním domácím utkání měla proti sobě dobrého soupeře, který se rozhodně neprezentoval jako tým, deprimovaný debakly o 60 bodů v Hradci Králové a 92 bodů s USK. Naopak, Slovanka v Trutnově od začátku pořádně přiložila pod kotel a domácím pořádně zatápěla. V 15. minutě utekla domácím na pět bodů 25:30 a první poločas vyhrála 35:37.

"Věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého, i když Slovanka nemá letos takovou kvalitu, jakou měla v loňské sezoně. Zápasy s ní jsou vždycky hodně vyrovnané a vyhecované," připustil trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek, který absolvoval na trutnovské lavičce domácí premiéru. "Premiéru jsem si užil výborně. Naši fanoušci znovu ukázali, že jsou jedni z nejlepších v lize, zápas jsem si užíval. Potěšily mě holky, že plnily de facto všechny pokyny. Byl to týmový výkon, každá hráčka, která byla na hřišti, skórovala, to také svědčí o naší týmovosti," konstatoval po zápase.

Klíčová pasáž utkání přišla ve třetí čtvrtině, v níž se Lokomotiva rychle dostala z mírného manka a narůstající herní převahu, podpořenou úspěšnou obranou a rychlými akcemi, využila k rozhodujícímu náskoku (54:43 ve 28. minutě). V závěrečné čvrtině domácí hráčky vystupňovaly výkon až k sedmnáctibodovému vedení a společně s diváky si užily povedenou domácí premiéru letošní sezony.

"V utkání bylo podstatné, jestli vydržíme hrát náš rychlý basketbal po celých čtyřicet minut. Byl jsem přesvědčen, že soupeř dříve nebo později odpadne. Měli jsme určitě lepší rotaci a lavičku. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšili obrannou výpomoc ze slabé strany. Dobrý nástup měla Dominika Vašáková, která zastavila střelecky rozjetou Moniky Satoranskou. Pomohlo nám také vyfaulování jediné rozehrávačky Slovanky Motyčákové. Od tohoto momentu jsme utkání kontrolovali a hlídali si, abychom hloupými chybami neumožnili soupeři dostat se zpátky do zápasu," hodnotil úspěšný duel trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek. "Jsem rád, že balvan z dosažení prvního vítězství máme úspěšně za sebou, a věřím, že na něj navážeme hned v následujícím domácím utkání se Strakonicemi příští středu," dodal.

Trenér Slovanky MB Radek Šnábl po zápase řekl: „V prvé řadě gratuluji domácím k vítězství. Vyhráli i administrativní bitvu, kdy se nám nepodařilo zápas přeložit. Podcenil jsem reprezentaci 3x3. Abychom měli hráčky na perimetru, tak Mariana Opočenská nastoupila na hřiště prakticky z letadla a musela odehrát třicet minut. Největší radost z toho, jak hrajeme, mají asi trenéři juniorských výběrů, protože tři sedmnáctileté reprezentantky vyplňují role, které by za normálních okolností obsazují seniorské hráčky. Doufám, že všechny složité situace, které musely hráčky řešit na hřišti, se v budoucnosti vrátí. To, že máme problémy na perimetru, se projevilo tím, že se holky ve druhém poločase nechávaly přehrát zkušenějšími rozehrávačkami. Klíčový moment byl jednoznačný. V tuto chvíli máme k dispozici dvě typické rozehrávačky, zatímco Trutnov na pozicích 1, 2, malá 3 točil šest hráček. Zápas jsme ztratili mezi 25. a 32. minutou, kdy se nám první rozehrávačka vyfaulovala, a rozehrávačku musela hrát hráčka, kterou si dlouhodobě připravuji na pozici číslo 2. Je to veliký talent, od kterého si hodně slibuji, už jako sedmnáctiletá bude dominovat v extralize U19, ale těžko po ní můžu chtít, aby přehrála americkou rozehrávačku Trutnova."

Další výsledky 3. kola: Žabiny Brno - USK Praha 58:83 (30:37), KP Brno - Slavia 74:73, Hradec Králové - U19 Chance 104:54, Ostrava - Nymburk 68:84.

Příští zápas Trutnova - středa 17. října 18:30: BK Loko Trutnov - U19 Chance.

Utkání 4. kola ŽBL Žabiny Brno - BK Loko Trutnov bylo přeloženo z původního termínu 13. října na 24. října kvůli účasti Žabin v evropském poháru (pořádání turnaje EWBL na Rosničce).