Je 20.09.2018, svátek má Oleg, Helmut, slavíme Světový den bez aut Servisní stránky


Nové logo klubu
Klub má nové logo. Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout logo v plné velikosti

Královéhraecký kraj
 
FaceBook FaceBook
 
 
TĚLOVÝCHOVNÁ  JEDNOTA  LOKOMOTIVA  TRUTNOV o.s.
FIBA EUROPE


Bulletin ŽBL 2017/2018


ŽBL


Český pohár
Týmy sezony
2018-2019
  Loko Trutnov
  BLK Slavia
  DSK Basketball
  U19 Chance
  Žabiny Brno
  Slovanka MB
  ZVVZ USK Praha
  Sokol Hradec
  SBŠ Ostrava
  KP Brno
  Teamstore Brno
Nejlepší střelkyně
(podle ø na zápas)


3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Rok 2017 v datech
31. 12. 2017, www.bktrutnov.cz

Výborné výsledky žen (7. místo v ŽBL a postup do finále poháru), skvělá reprezentace na mezinárodní úrovni (čtyřnásobná účast na Evropské olympiádě mládeže, 4. místo z Mistrovství Evropy juniorek Anny Rylichové, Kristýna Holubcová nejlepší střelkyní české reprezentace na ME kadetek, dobré výkony Katky Kozumplíkové na Univerziádě, nominace naší odchovankyně Petry Záplatové na ME žen), vyvěšení dresů klubových legend Kateřiny Hindrákové a Pavly Kuřitkové a vyřazení jejich čísel ze sady pro ligový tým - to a mnoho dalšího přinesl rok 2017 v basketbalovém klubu.

10. ledna Vítězně vstoupily do roku 2017 ženy. V utkání třetího kola Nilfisk Českého poháru zvítězily na palubovce sedmého celku prvoligové soutěže Sokol Nusle rozdílem 29 bodů - 53:82.

22. ledna Naprosto nečekané vítězství se přičetlo ženám do tabulky nejvyšší soutěže po jejich prvním domácím utkání v novém roce. Hráčky Lokomotivy si vyšláply na Slavii, aktuálně třetí tým ligy, který jim v prvním vzájemném utkání uštědřil porážku o 34 bodů!? Po výhře 72:67 vypukla tentokrát obrovská radost v trutnovském táboře. Společně s výhrami v Českém poháru, v Brně na Techniku a doma se Strakonicemi tak v lednu trutnovský ženský celek nepoznal hořkost porážky!

8. února Ženy vybojovaly účast v Nilfisk Final 4! I bez nemocné Prokešové postoupily do finálového turnaje domácí pohárové soutěže po výhře 71:67 v Karlových Varech.

12. února Play-off a v něm jistotu jiného soupeře než USK Praha nám přineslo důležité vítězství v Ostravě ve 20. kole ŽBL. Domácí klub označil utkání jako nejdůležitější v dějinách, ovšem náš celek i bez nemocné Prokešové a zraněné Bouman předvedl skvělý výkon a zvítězil 72:65.

26. února Dvě vítězství proti Liberci si náš celek připsal v lize mladších žákyň. Bohužel se jednalo o jediné dva úspěchy našeho týmu v nadstavbové části , což znamenalo v ligové skupině B celkové páté místo.

27. února Na čtvrtém místě skončily ve Final Four Českého poháru basketbalistky Lokomotivy. Po semifinálové prohře s „Žabinami“ nemělo trutnovské snažení medailový efekt ani dnes v utkání o třetí místo, kde po výhře 86:67 slavila bronz pražská Slavia. Na turnaji ženský celek také přišel o svou pivotku Alison Bouman, která pro zranění již ve zbytku sezóny nebyla k dispozici.

4. března Ženy prohrály v posledním kole základní části ŽBL na palubovce Handicapu Brno a obsadily po základní části 7. místo, s bilancí 11 vítězství - 11 porážek.

5. března Muži se rozloučili s 2. ligou překvapivým vítězstvím v Přelouči. Ani tento úspěch už ale nemohl zabránit sestupu našeho celku. V sezóně 2017/18 mužské družstvo nemáme, od příští sezóny bychom ale rádi znovu sestavili celek pro Východočeskou ligu.

17. března Ženy v posledním domácím utkání sezóny i bez zraněných Bouman a Vackové dlouho trápily favorizovaný Hradec Králové a podlehly až v koncovce 73:86. O tři dny později prohrály i třetí zápas play-off a ŽBL obsadily konečné sedmé místo.

18. března Starší minižákyně zakončily Oblastní přebor dvěma porážkami v Pardubicích a obsadily konečnou pátou příčku.

2. dubna Vítězstvím 3:1 na zápasy pro USK Praha skončila čtvrtfinálové série juniorek. Náš celek tak obsadil v extralize konečnou sedmou příčku.

2. dubna Porážkami s Chomutovem a DBaK zakončilo naše družstvo působení v lize U15. Náš celek se v sezóně potýkal s velkým počtem zraněných hráček a nakonec obsadil v ligové soutěži 8. příčku ve skupině A.

8. dubna Nejprve 16 porážek v řadě v základní části, a poté šest vítězství v řadě v playout - to je bilance žen B ve 2. lize. Trutnovská rezerva těmito výsledky udržela právo startovat ve 2. lize i v další sezóně, ale této možnosti nevyužila a od nové sezóny znovu startuje ve Východočeské lize.

9. dubna Mladší minižákyně se blýskly 2. místem na finálovém turnaji oblastního přeboru. V semifinále dokázaly porazit Studánku Pardubice, ve finálovém duelu podlehly Jičínu.

9. dubna Nejmladší minižáci ukončili svou první basketbalovou sezónu na 9. místě skupiny A.

23. dubna Tereza Plašilová, Anna Týfová, Claudie Zitová a Jakub Urbanec vybojovali stříbrné medaile na Národním finále nejmladšího minižactva - mixu, když k tomuto skvělému umístění pomohli našemu partnerskému klubu, Sokolu Josefov.

30. dubna Kadetky zachránily extraligu, když v posledním kole uspěly na půdě KP Brno vysoko 95:51. Obě nejvyšší dorostenecké soutěže dívek tak zůstávají v Trutnově již čtrnáctou sezónu.

30. dubna Sezónu v nadregionální soutěži zakončili dvěma porážkami v Holicích starší žáci, kteří obsadili ve skupině D šestou příčku.

6. května Nejmladší minižákyně, svěřenkyně trenérek Kuřitkové, Marksové a Váchové vybojovaly konečné první místo v Oblastním přeboru kategorie dívek U11. Ve finálovém turnaji nejprve v semifinále nedaly šanci Jablonci (83:18), aby následně v boji o celkové vítězství přehrály také celek Jičína (72:53).

13. května Mladší minižáci vybojovali 9. místo ve Smíšeném oblastním přeboru, když v závěrečném turnaji o umístění porazili jak rezervu královéhradeckých dívek, tak i družstvo chlapců ze krajské metropole.

20. května Trutnovští junioři U19 postoupili přímo z prvního kola kvalifikace do ligy U19 pro sezónu 2017/2018., když porazili Slovan Varnsdorf i BK Brandýs. Svěřenci trenérů Stiehla a Prokopce tak plynule přešli z republikové soutěže kadetů do kategorie juniorů.

31. května Již tradičně si basketbalová reprezentace žen vybrala za jedno z míst k přípravě také Trutnov. Výběr trenéra Ivana Beneše se pod Krkonošemi připravoval hned dvakrát, a to včetně trutnovské odchovankyně Petry Záplatové a našich bývalých hráček Petry Kulichové či Ilony Burgrové. Svůj pobyt v Trutnově zakončila česká reprezentace přípravným duelem se Slovenskem, ve kterém podlehla našim východním sousedkám 51:73.

1. června Basketbalovou kariéru ukončila Kateřina Hindráková. Trutnovská patriotka hájila modrobílé barvy v průběhu let 2004 až 2017, kdy odehrála dohromady 360 utkání - 313 jich bylo v lize, 47 v evropských pohárech.

11. června Starším žákyním se bohužel nepodařilo postoupit do žákovské ligy. Z prvního kola postoupily po vítězství nad Basketem Ostrava a Startem Havířov, ale také po porážkách se Studánkou Pardubice a BK Frýdek Místek, až ze třetího místa. To znamenalo pro play-off zřejmě nejsilnějšího možného soupeře, Bk Ústí nad Orlicí. Našim soupeřkám jsme podlehly v obou zápasech a z postupu do ligy se tak radoval soupeř.

13. června Rozloučení se sezónou 2016/17 pod názvem Poslední koš proběhlo již tradičně "U pěti buků".

18. června Nově vznikající družstvo U11 se zúčastnilo pardubického Turnaje o perníkovou chaloupku a po vítězství nad celkem Ústí nad Orlicí obsadila třetí příčku.

13. července Šestou ztrátou na soupisce ligového celku žen se stal odchod Mileny Prokešové do eurocupového KP Brno. Již předtím ukončily basketbalovou kariéru Kateřina Hindráková a Nicole Boudreau, do Francie odešla Alison Bouman a do nižších soutěží odešly v rámci studií hostovat také Michaela Potočková a Kristýna Herinková.

30. července Hned čtyři zástupce měla Lokomotiva Trutnov na EYOFu, Evropském olympijském festivalu. V reprezentačním dresu se na této prestižní akci představily Tereza Králová, Karolína Votočková a Aneta Finková, trenérem české reprezentace byl Petr Kapitulčin. Díky basketbalistkám, které obsadily na nejprestižnější mládežnické akci 6. místo, tak měla Lokomotiva Trutnov největší zastoupení ve výpravě České republiky (celkem 74 sportovců).

12. srpna Skvěle si na Mistrovství Evropy do šestnácti let vedla Kristýna Holubcová. Trutnovská odchovankyně byla nejlepší střelkyní českého výběru na turnaji a výrazně tak pomohla k devátému místu české reprezentace. V závěrečném zápase o umístění zatížila konto Chorvatek osmnácti body a výrazně tak přispěla k vítězství 65:49.

13. srpna Porážkou s Francií v zápase o třetí místo zakončily působení na Mistrovství Evropy do osmnácti let české reprezentantky. Na obhájkyně titulu mistryň Evropy tak zbyly jen "bramborové" medaile. Součástí českého celku byla i trutnovská Anna Rylichová, autorka patnácti bodů.

22. srpna První posilou ligového celku žen se stala portugalská rozehrávačka Michelle Brandao. Následně ji doplnily ještě Američanky Shawnte Goff a Chelsea Snyder.

29. srpna Osmé místo obsadily české basketbalistky na světové univerziádě v Taipei. K úspěšnému vystoupení výrazně přispěla i Kateřina Kozumplíková, která v šesti zápasech zaznamenala pětatřicet bodů.

10. září Osm celků z celé republiky se utkalo v přípravném turnaji juniorek O pohár města Trutnova. Třídenní boje v halách ZŠ Komenského a gymnázia skončily triumfem domácího celku Loko Trutnov A, který prošel turnajem bez porážky a z turnajového vítězství se mohl radovat po šesti letech. Na druhé příčce skončily Pardubice, třetí brněnské Žabiny, nejužitečnější hráčkou turnaje se stala domácí Anna Rylichová.

17. září Mistra Polska, druhý a čtvrtý tým české ligy, bronzový medailista slovenské extraligy a domácí celek - to bylo velice silné obsazení prestižního ženského turnaje O pohár města Trutnova. Zaslouženým vítězem se stala Sleza Wroclaw, náš celek obsadil pátou příčku.

22. září Odstartoval již jubilejní desátý ročník Memoriálu Milana Losy. V prestižním klání předních celků v kategorii kadetek si nejlépe vedl celek Sokola Hradce Králové. Druhou příčku obsadily domácí hráčky, třetí příčku vybojovaly Levhartice Chomutov. Nejlepší střelkyní turnaje se stala trutnovská Tereza Králová.

24. září Vstup do nového ročníku Ženské basketbalové ligy nevyšel hráčkám Lokomotivy podle představ. V nedělním utkání nestačil Trutnov na mladoboleslavskou Slovanku. Domácímu družstvu se nepovedl začátek a především závěr utkání v hale ZŠ Komenského, kde zápas skončil domácí porážkou 64:86.

30. září Starší žákyně zahájily nadregionální soutěž zápasy s rezervou Hradce Králové. Náš tým v obou zápasech podlehl, naše soupeřky následně celou skupinu ovládly a vybojovaly si postup do žákovské ligy. Náš tým bude pokračovat i po Vánocích v nadregionální soutěži.

1. října Před ligovým zápasem s Technicem Brno byly vyvěšeny ke stropu haly dresy trutnovských legend, Kateřina Hindrákové a Pavly Kuřitkové. Jejich čísla 8 a 12, stejně jako číslo 9 Eriky Dobrovičové, byly vyřazeny ze sady ženského celku. V samotném zápase pak domácí hráčky vyhrály přesvědčivě 85:60 a připsaly si první vítězství v sezóně.

3. října Proběhla členská schůze basketbalového oddílu při TJ Lokomotiva Trutnov, o. s.
29. října Před zápasem ŽBL s Ostravou poděkovalo vedení oddílu dlouholetému masérovi Karlovi Nývltovi v předvečer jeho 62. narozenin. Zápas samotný už se povedl výrazně méně, naše ženy po důležitých vítězstvích v Karlových Varech a ve Strakonicích tentokrát zaváhaly a podlehly SBŠ 57:72.

19. listopadu První vítězství, pro většinu hráček první v kariéře, si připsaly naše nejmladší minižákyně, když porazily Týniště nad Orlicí 74:57. Druhý úspěch přišel hned o šest dní později proti Hradci Králové (46:37).

26. listopadu Junioři U19 si poprvé v sezóně přivezli plný příděl bodů z víkendových zápasů, když uspěli na půdě Vysočiny i Jindřichova Hradce. K těmto úspěchům přidali svěřenci junioři také výhry v Josefově a v domácím prostředí s Vysočinou, a před posledním dvoukolem základní části jim patří šestá příčka ve skupině B.

26. listopadu Ženy B ve Východočeské lize porazily v domácím prostředí Vysokou nad Labem 56:54 a připravily jí tak první porážku v soutěži. Díky výbornému finiši v závěru kalendářního roku se náš tým posunul na průběžné druhé místo v tabulce.

3. prosince Mladší žákyně si vítězstvím na půdě pražské Slovanky 82:68 definitivně zajistily postup do extraligy. V základní skupině podlehl náš tým pouze celkům Hradce Králové.

6. prosince Uskutečnila se již tradiční Mikulášská akce, kterou pro členy a členky oddílu všech věkových kategorií připravilo ligové družstvo žen.

9. prosince Juniorky zakončily první polovinu extraligy vysokým vítězstvím nad Hradcem Králové 76:51. Druhý den, v prvním kole odvet, v oslabeném složení podlehly 62:75. Oba celky mají aktuálně na 5.-7. místě extraligy stejný bodový zisk, pro náš celek ale mluví lepší bilance vzájemných zápasů.

9. prosince Mladší minižákyně přehrály v úvodním zápase kvalifikace o postup na Národní finále Studánka Pardubice 65:40. Dalšími soupeřkami našeho celku budou Hradec Králové, Jičín a SŠB Pardubice, na republikové mistrovství do Klatov postupují dva nejlepší celky.

13. prosince Ženy si stejně jako loni vybojovaly postup do čtvrtfinále Českého poháru. Ve 3. kole této soutěže uspěly na palubovce brněnského Techniku 78:69.

16. prosince V posledním zápase roku 2017 podlehl oslabený domácí celek v ŽBL Hradci Králové 52:98. Po třinácti kolech tak je na osmé příčce, se stejným bodovým ziskem jako deváté Karlovy Vary a desátá Ostrava. Zápas provázela tradiční předvánoční charitativní akce se Stacionářem mezi mosty Trutnov. Prodalo se celkem 136 produktů, které napekly trutnovské hráčky, diváci přispěli celkově částkou 2646 Kč.

17. prosince Skvělou první polovinu sezóny si mírně pokazily kadetky, když v posledním zápase roku 2017 podlehly Hradci Králové 52:64 a ztratily tak domácí neporazitelnost. I přes tuto nepříjmenou ztrátu ale přezimují na čtvrtém místě v extralize.

29. prosince Konec kalendářního roku patří už tradičně Turnaji olympijských nadějí pro budoucí kategorii U16. České dívky turnajem v polském Žyrardowě prošly bez porážky a odvezly si první příčku, když důležitou součástí týmu byla i Aneta Finková (15 bodů ve třech zápasech).Zpět ...
NAVRCHOLU.cz

 Hlavní partneři

Město Trutnov

Kasper

Pivovar Trutnov

Pepperl+Fuchs

UP

BAK

DLNK

DLNK

Radio Černá Hora
 
 Sportovní oblečení
JAKO
 
 Výrobce tejpů
Mediplast
 Regionální portál
Trutnovinky
 OBI
OBI
DMS POMOCKOSEM na 87 777
DMS POMOCKOSEM
Výročí
25. 09.
dort Izabela Bönischová
(St. mini U13, Ml. mini U12, Mini mini U11, Mini minci U 11)
22. 09.
dort Kristina Anna Jirmanová
(Kadetky U17 - B, St. žákyně U15)
21. 09.
black-rose Vzpomínáme na jednu z největších osobností a postav v historii trutnovského basketbalu, trenéra, dlouholetého tajemníka TJ Lokomotiva Otu Plešingera. (†21.09.2009)
20. 09.
dort Štěpánka Ježková
(Juniorky U19, Kadetky U17)
19. 09.
dort Kateřina Kozumplíková
(Ženy A, asistentka trenéra U17, U14, U13)
 
Nilfisk Molten TVcom Město Trutnov
Mapy.cz: Najdete nás zde Nadace Koše proti drogám NAVRCHOLU.cz